SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Dlaczego jeszcze nie masz tyle, ile chciałbyś mieć?

Możesz dać na to pytanie długą lub krótką odpowiedź. Długą zapewne znasz, gdyż potrafisz wyliczyć wszystkie przeciwności losu stojące na drodze do Twojego sukcesu, wszystkie niesprzyjające okoliczności i ludzi, którzy Ci przeszkadzają w dojściu do celu. Ile jest warta ta długa odpowiedź, sam wiesz najlepiej, gdyż jesteś jej autorem i zarazem mistrzem w jej tworzeniu.

Pozwól, że podsunę Ci krótką odpowiedź na pytanie zawarte w tytule:

Dlaczego jedni są bogatsi od drugich?

Robert Kiyosaki odpowiada na pytania zadawane mu przez profesora uniwersytetu, m. in.dlaczego jedni są bogatsi od drugich? Ciekawa historia która pobudzi twoją finansową inteligencję. Zachęcam do lektury ;)

Kilka miesięcy temu przemawiałem w Singapurze do grupy profesorów uniwersyteckich na temat finansowej inteligencji. Na koniec wystąpienia jeden z profesorów spytał mnie:

- Gdzie się pan uczył na temat biznesu i dlaczego jedni ludzie zarabiają więcej pieniędzy niż inni?

Odpowiadając na pierwszą część pytania

Marzenia a rzeczywistość

Każdego dnia miliony ludzi marzą o wzbogaceniu się. Wyobrażają sobie, jakby to było wspaniale, gdyby tylko mieli tyle pieniędzy, ile pragną. Już dobrze wiedzą, co zrobiliby z tą całą sumą pieniędzy.

Dla większości ludzi to jest najdalszy punkt, do jakiego docierają w swoich marzeniach o fortunie. Zaraz potem szybko wracają do swojej marnej rzeczywistości, gdyż boją się wychylić czubek nosa poza granice, w których żyją.

Dlaczego masz niepowodzenia w biznesie?

Przeczytaj poniższą listę i przeanalizuj ją, mając siebie na uwadze. Oceń, jakie jej punkty są przyczyną istnienia bariery pomiędzy Tobą a sukcesem, o którym marzysz.


1. Brak ambicji, aby wznieść się ponad przeciętność.
Czy można żywić nadzieję w stosunku do osoby, która nie dba o to, aby poprawić swoją egzystencję? Jest ona zapewne leniwa, boi się lub jest naiwna. Jeśli ktoś chce się wydźwignąć w biznesie i w życiu oraz osiągnąć jakiś rodzaj sukcesu - musi zgodzić się na zapłacenie za to odpowiedniej ceny.

Jak pozyskać kapitał na rozkręcenie biznesu? Znajdź Anioła!

Gdzie po kapitał?
Mamy już gotowy biznes plan, zebrany odpowiedni zespół ludzi i wystarczająco dużo wiary i siły, aby otworzyć własną firmę i zacząć realizować projekt ale niestety brakuje nam odpowiednich środków… I co można zrobić w takim wypadku?

W zależności od kwoty na początku możemy próbować pożyczyć pieniądze od rodziny i znajomych lub zaciągnąć kredyt w banku; jednak banki niechętnie pożyczają pieniądze szczególnie nowym firmom, a rodzina i znajomi też nie zawsze chcą lub mogą pomóc, gdyż ryzyko porażki i straty oszczędności może być duże.

Twoja przyszłość finansowa

Odpowiedz sobie na pytanie: czy roztrwaniasz pieniądze natychmiast gdy wpłyną na konto, czy też robisz z nimi coś sensownego i inwestujesz - tak by w przyszłości było ich jeszcze więcej?

Jest takie ciekawe doświadczenie, które funduje się dzieciakom: wręcza im cukierka do ręki i pyta „wolisz zjeść tego cukierka teraz, czy oddać mi tego jednego i za pięć minut dostać 3 cukierki". Ciekaw jestem, jak wypadłby ten test u Ciebie, gdy miałeś kilka lat.

Jak sprawić, aby pieniądze stały się Twoim sługą?

Chciałbym zwrócić dzisiaj Twoją uwagę na bardzo istotną kwestię – na pułapkę przesadnej konsumpcji. Moim zdaniem grozi to każdemu, dlatego warto jest się na to przygotować.

Zawsze uważałem, że jest to problem, który mi nie grozi, ponieważ jestem człowiekiem bardzo oszczędnym. Okazało się jednak, że niemal wpadłbym w tą pułapkę – na szczęście w porę się otrząsnąłem i zdałem sobie sprawę z tego, co robię.

Po co nam wiedza o naszych finansach...

W życiu, w finansach osobistych nawet zawodowi księgowi są amatorami. Tego odkrycia dokonałem na spotkaniach z moimi klientami, z których wielu zarządzało mniejszymi lub większymi firmami, byli ekonomistami, wykładowcami tej dziedziny na uczelniach, a w prywatnym życiu finansowym popełniali kardynalne błędy.

Opowiem o jednym takim przypadku. Któregoś dnia przyszedł do biura klient z ulicy, Pan Jacek. Zapytał, czy mógłby mu ktoś przejrzeć jego finanse i pomóc mu zarządzać nimi.

Łączna liczba wyświetleń