SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Zasada 80/20 (zasada Pareto)

 
Zasada 80/20 głosi, że 80% wyników wypływa tylko z 20% przyczyn, inaczej mówiąc skromniejszymi środkami i mniejszym wysiłkiem można osiągnąć większe efekty. Schemat leżący u podstaw tej zasady został odkryty w roku 1897, włoskiego ekonomistę Vilfreda Pareto.

Zasada 80/20 jest tak cenna dlatego, że idzie na przekór intuicji. Oczekujemy zwykle, że wszystkie przyczyny będą miały z grubsza taką samą wagę, że wszyscy klienci są równie cenni, że każda cząstka firmy, każdy produkt i każda złotówka przychodów ze sprzedaży jest równie dobra jak każda inna. Tymczasem jest zupełnie inaczej, opierając się na tej zasadzie należy wyodrębnić tylko najbardziej kluczowe czynniki przyczyniające się do największej ilości wyników.

Ogranicz swój czas...Ogranicz swój czas...

 
Czasem miałem takie dni, że siedzę, siedzę niby coś robię, a w rzeczywistości niewiele z tego wychodziło :( Postanowiłem więc poszukać sposobu na taki stan rzeczy, by pracować trochę efektywniej.

Co takiego robię?

Jest taka jedna metoda najlepsze wykorzystanie dostępnego nam czasu... polega ona, na jego ograniczeniu. Może trochę pokrętne, ale działa - zapewne słyszałeś o tym czym jest zasada pareto 80/20?

Magiczna minuta

 
Czemu chwila jest taka ważna?

"Magiczna minuta" - to pierwsza minuta spędzona z drugim człowiekiem. Pierwsze wrażenie, które potem może rzutować na całej znajomości. Jest to jedna chwila, którą się długo pamięta, dlatego należy starać się, aby uczynić ją jak najlepszą, jak najmilszą, dla drugiego człowieka, zrobić na nim dobre wrażenie. Dzięki temu będziemy się z danym człowiekiem lepiej w przyszłości kontaktować. Tak działają nasze emocje.

Ja się natomiast pytam, czemu dbamy o to by robić wrażenie na innych, a tak mało dbamy o wrażenie dla siebie?

Sprzedawaj najdroższy towar na świecie

 
Tym z Was, którym po przeczytaniu tytułu przemknęła myśl o tym, iż otrzymacie przekaz na temat tego, jak zarabiać sprzedając uran, złoto czy drogie kamienie, muszę od razu zakomunikować, że jesteście w błędzie. Jeszcze 20, 30 lat temu z pewnością ci, którzy sprzedawali takie towary, zaliczali się do handlujących najdroższym towarem na Ziemi. Nic jednak nie stoi w miejscu i dzisiaj, na początku XXI wieku, sytuacja zmieniła się radykalnie. Dzisiaj najdroższym towarem na naszej planecie jest....

Łączna liczba wyświetleń