SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Pięć sekretów stosowania w życiu zasady 80/20

 
Jedno z praw naukowych, potwierdzone doświadczalnie w biznesie i gospodarce, stwierdza, że źródłem większości osiąganych rezultatów jest bardzo mała część wysiłków. Powszechnie znane jako prawo Pareta, określa się je też jako zasadę 80/20, ponieważ odzwierciedla fakt, że 80% rezultatów pochodzi z 20% działań.

Dla przykładu, 80% naszych emaili wysyłamy do 20% odbiorców z naszej skrzynki adresowej. 20% ubrań, naszych ulubionych, ubieramy częściej w ponad 80% przypadków. Dochodzenia policyjne wskazują, że 80% wypadków jest powodowanych przez około 20% kierowców, a 80% wykroczeń popełnia 20% kryminalistów. W biznesie 80% zysków pochodzi od 20% klientów i ze sprzedaży 20% produktów.

Zastanów się nad swoją karierą


Zawsze pamiętaj o celu swojej kariery, co może być pewnym utrudnieniem, ale będzie bardzo ważne w Twojej życiowej wędrówce.

Czy powinieneś pozwolić innym na planowanie drogi rozwoju swojej kariery?

Pytanie to zadał Robert Kiyosaki na spotkaniu z przedstawicielami świata biznesu. Każdy z nas próbował sformułować na nie odpowiedź. Moje myśli wypełniły takie rozważania:

Kiedy dobre rady nie są dobre


Autor: Robert Kiyosaki

W styczniu 1998 roku oglądałem bardzo popularny poranny program telewizyjny. Dwoje bardzo atrakcyjnych prowadzących – kobieta i mężczyzna – posłało telewidzom promienisty uśmiech. „Jest dziś z nami w studio doradca inwestycyjny naszej sieci. Udzieli nam porady finansowej na początek tego roku” – usłyszałem.

W tym momencie kamera pokazuje zbliżenie niezwykle atrakcyjnej, młodej kobiety, która uśmiecha się i mówi: „Radzę, żeby w roku 1998 wytrwale pracować, oszczędzać, spłacać długi, inwestować długoterminowo i dywersyfikować”.

W co inwestuję?

 
Dzisiejsze czasy mogą Cię wprowadzać w zakłopotanie w kwestii Twoich pieniędzy. Jaka tendencja panuje na giełdzie? Czy rynek nieruchomości dochodzi do kresu swoich możliwości, czy po prostu mamy do czynienia z korektą w związku z rekordowymi cenami?


Można zarobić tak dużo pieniędzy, a duże firmy zwalniają tysiące pracowników. Stopy procentowe są niskie. Czy spadną jeszcze bardziej, czy zostaną podniesione? Wartość dolara jest na najniższym poziomie w historii; jak to wpłynie na gospodarkę? Bardzo wiele pytań - i jeszcze więcej możliwości - jednak bardzo niewiele jednoznacznych odpowiedzi.

Nie musisz i nie powinieneś być samotnym strzelcem


Albert Einstein stwierdził kiedyś: "Nic, co wielkie, nie było nigdy osiągnięte w pojedynkę". Kiedy przyjrzymy się wielkim ludziom reprezentującym naukę, świat biznesu, sport - zauważymy, iż jest to prawda. Choć główną nagrodę czy uznanie wiele razy zdobywa jedna osoba, tak naprawdę osiągnięty sukces jest rezultatem pracy większej liczby osób.

Wystarczy wspomnieć kosmonautę - Jurija Gagarina, zdobywcę Everestu - Edmunda Hilarego, właściciela Virgin Industries - Richarda Bransona czy papieża Jana Pawła II. Wszyscy z nich posiadali zespół, który przyczynił się do ich sukcesów.

Czy jesteś pewny, że chcesz być „bogaty”?


Na podstawie książki Roberta Kiyosaki'ego - "Bogaty ojciec, biedny ojciec"

Dorastałem w mieście Hilo na Hawajach. Miasto to utrzymuje się z produkcji cukru, a przynajmniej kiedyś tak było. Jego mieszkańcy dzielili się wtedy na bogatych właścicieli plantacji oraz pracowników tych plantacji. Ów podział nie polegał jedynie na różnicy w wysokości dochodów. Funkcjonowały nawet dwie oddzielne szkoły. Biedne dzieci pracowników plantacji chodziły do szkoły podstawowej Hilo Union, a bogate dzieci właścicieli plantacji – do szkoły Riverside. Szkoły te znajdowały się dosłownie naprzeciwko siebie.

Łączna liczba wyświetleń