SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

„A ja Ci mówię: wstań i walcz”!

Każdy wojownik światła bał się kiedyś podjąć walkę.
Każdy wojownik światła zdradził i skłamał w przeszłości.
Każdy wojownik światła utracił choć raz wiarę w przyszłość.
Każdy wojownik światła cierpiał z powodu spraw, które nie były tego warte.
Każdy wojownik światła wątpił w to, że jest wojownikiem światła.
Każdy wojownik światła zaniedbywał swoje duchowe zobowiązania.
Każdy wojownik światła mówił "tak", kiedy chciał powiedzieć "nie".
Każdy wojownik światła zranił kogoś, kogo kochał.

I dlatego jest wojownikiem światła.
Bowiem doświadczył tego wszystkiego i nie utracił nadziei,
że stanie się lepszym człowiekiem.

O czym wszyscy wiemy, a nie zawsze się do tego stosujemy...

Tyle się mówi ostatnio o samorozwoju. Wszędzie słychać o tym (sam o tym ciągle gadam ;-), że należy się ciągle kształcić, rozwijać, nabywać nowe umiejętności, ponieważ dzisiejszy świat idzie strasznie do przodu i żeby być na bieżąco trzeba systematycznie się „ulepszać”

Wprawdzie taka jest ostatnio moda i głośno się o tym mówi, nie oznacza to jednak, że jest to jakiś nowy wytwór współczesnych ludzi.

Ludzie przecież od zawsze się rozwijali i szukali sposobów jak coś zrobić łatwiej, szybciej, przyjemniej, taniej...

Tylko pozytywne myślenie

Na drodze do sukcesu zawsze napotkasz przeciwności losu i ludzi, którzy będą starali się podciąć ci skrzydła.

Najczęściej są to ludzie z twojego najbliższego otoczenia, którzy albo nie do końca wierzą w twój sukces albo sami żałują, że nie osiągnęli swoich celów. By sprostać temu zadaniu, spełnić swoje marzenia musisz zachować entuzjazm- każdego dnia.

Trzy żelazne prawa zdobywania bogactwa

Prawo przekonań

W cokolwiek wierzysz głęboko uczuciowo przeistacza się w Twoje postrzeganie rzeczywistości. W większości Twoje postępowanie jest spójne z Twoimi przekonaniami. Szczególnie dotyczy to przekonań na własny temat. Przekonania działają jak zestaw filtrów, które usuwają wszystko, co nie jest spójne z Twoim postrzeganiem.

Człowiek nie wierzy w to co widzi, ale widzi to, w co już wierzy...

Nic mnie nie powstrzyma.... przed założeniem działalności gospodarczej

Zbankrutuję, czyli życzliwi przyjaciele i...

... i zawsze kochająca, i dopingująca rodzina. Na wiadomość, że postanowiłem otworzyć własny interes wpadają w amok udowadniania mi, jakim jestem durniem i samobójcą. Piętrzą przede mną przeszkody. Wymyślają setki powodów, dla których mój interes nie uda się.

Inteligentne oszczędzanie

Szeroko pojętym oszczędzaniem próbuję/usiłuję zajmować się na każdym kroku, codziennie. Dlaczego?

Gdzieś przeczytałem kiedyś, że grosz zaoszczędzony, to grosz zarobiony. Tak, że pchany chęcią poznania nowych technik, sposobów, metod i co tam jeszcze możliwe, co pozwoli mi zaoszczędzić, a raczej zarobić jeszcze więcej, sięgnąłem po pozycję dotyczącą tego tematu, a zatytułowaną „Inteligentne oszczędzanie”, autorstwa pana Marcina Jaskulskiego. Wydałem na tą pozycję dosłownie kilka złotych, a dzięki jednej drobnej rzeczy, którą wyczytałem oraz zastosowałem w swoim życiu, inwestycja już się zwróciła. Ale po kolei ...

Zrób dzisiaj, co masz zrobić jutro – będziesz miał/a dwa dni wolnego

Nie odkładaj niczego na "jutro". Dlaczego ? Po prostu nie warto. Nie ważne jak wielkie czy małe zadanie przed Tobą stoi – zacznij działać już teraz. 

Zacznij od czegokolwiek – może np. spisz listę czynności, którą musisz wykonać, by zrealizować swoje działanie. Zrób pierwszy krok – wiem, że jest on najtrudniejszy, ale kiedy już zaczniesz pójdzie Ci o wiele łatwiej. Nie szukaj wymówek (a każdy z nas dla każdej sytuacji potrafić ich wymyślić setki).

Czas wolny w domu – 10 sposobów na jego efektywne wykorzystanie.

Sposób pierwszy – Relaksacja.

Wydaje mi się, że pierwszym rozwiązaniem – w chwili gdy zdobędziemy wolny czas – jest relaksacja. Ogromne przemęczenie i stres towarzyszące codzienności mogą doprowadzić do wyczerpania nawet najsilniejszych, więc gdy staniemy się szczęśliwymi „posiadaczami” wolnego czasu dobrze doprowadzić się do stanu używalności.

Jak to zrobić?

Organizacja czasu

Czas jest czymś bezcennym. Każdy to wie, ale nie każdy docenia jego wartość. Pittakos miał powiedzieć niegdyś, że: „Czas działania człowieka jest ograniczony.” Z tego stwierdzenia wywnioskować można, że:
- człowiek nie żyje wiecznie,
- nie można w ciągu doby być cały czas „na chodzie”.

Mając to na uwadze, każdy szanujący swe życie człowiek winien tak planować swój dzień, by go jak najlepiej wykorzystać. Czasem nie da się wydłużyć, można go jedynie nie tracić.

Zarządzanie czasem - dobra organizacja pracy

"Rozpacz to cena, jaka płacimy za postawienie sobie nieosiagalnego celu."
Graham Greene

Organizacja pracy i zarządzanie czasem maja z sobą wiele wspólnego. Dobra organizacja pracy stwarza warunki do efektywnego wykorzystania czasu.

Czym jest zarządzanie czasem?

Zarządzanie czasem (ang. time management) – podnoszenie skuteczności działania poprzez efektywniejsze wykorzystywanie czasu. Terminu ‘zarządzanie czasem’ najczęściej używa się w kontekście pracy i kariery, choć odnosić się może do wszystkich sfer życia.

Głównym założeniem zarządzania czasem jest to, że dobrze wykorzystując czas, można więcej zrobić, a więc wzrasta szansa na sukces.

Łączna liczba wyświetleń