SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Zarabiać pasywnie

Metod na zarabianie pasywne jest sporo. Wystarczy wiedzieć gdzie i czym się zająć. 

Każdy bez wyjątku może zarabiać w sposób pasywny. O co tak naprawdę chodzi? O wpływy na konto niezależnie od pory dnia i od tego co aktualnie robimy.

Kiedy pierwszy raz usłyszałem o pasywnym zarabianiu, to przyznam, nie było to dla mnie nic specjalnego. Dlaczego? Bo nie znałem ani jednego sposobu na to aby móc generować pasywne przychody.

Zrozumieć dochód pasywny

Pojęcie dochodu pasywnego ze zwiększoną częstotliwością gości na naszych ustach, ekranach monitorów i na łamach witryn internetowych zwłaszcza. To nie koniecznie sposób na życie ale dobre, dodatkowe źródło dochodu. Jednak by odnieść sukces - trzeba zrozumieć czym jest dochód pasywny.

Nie będę przytaczał definicji słów “aktywa” i “pasywa” z dwóch powodów.

Po pierwsze definicje są pustymi słowami i bez wiedzy praktycznej bardzo często pozostają omylnie zrozumiane lub nie zrozumiane w ogóle. Definicje można wykuć na pamięć, ale zrozumieć jej sedno to już całkiem inna bajka.

Jak budować przychód pasywny?

Przeczytałem gdzieś ostatnio zdanie, które świetnie oddaje istotę budowania pasywnego dochodu. Brzmiało mniej więcej tak:
"Jeśli chcesz dostawać pieniądze bez pracy, musisz najpierw nauczyć się pracować bez pieniędzy."

I to jest chyba (ta najbardziej nieintuicyjna) istota rzeczy.
Jesteśmy przyzwyczajeni, że za pracę dostajemy zapłatę i to zwykle najwyżej do miesiąca po wykonaniu pracy. Pasywny dochód może wymagać np. 6 miesięcy pracy bez oglądania się na to, jak mało w danej chwili przynosi Ci źródło dochodu, które tworzysz...

Łączna liczba wyświetleń