SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Jak być numerem 1

Co ma wspólnego najsilniejszy człowiek świata, polityk Samoobrony, gwiazda z Idola i najdalej skaczący Polak?

Prawdopodobnie często zastanawiasz się jak to jest, że niektórzy ludzie osiągają oszałamiający sukces w bardzo krótkim czasie. Osoby, o których nikt wcześniej nie wiedział, nikt nie mówił, nagle pojawiają się w telewizji, są opisywani w prasie, udzielają wywiadów.

Często zdarza się, że widzimy młode gwiazdy aktorskie, sportowe czy też muzyczne, młodych biznesmenów, osoby, które robią zawrotną karierą można by powiedzieć z dnia na dzień.

Zacznij pracować nad sobą.. Rozwijaj się !

Czy sądzisz, że będąc wykształconym człowiekiem po szkole średniej albo po studiach wiesz już wszystko?

Jesteś w błędzie! 

Każdy okres w życiu jest dobry, aby móc się życiowo rozwijać. W życiu każdego człowieka przychodzi moment załamania, małej depresji. Po prostu czujemy, że nic w życiu nie jest w stanie nas już zaskoczyć nic nie sprawia nam przyjemności. Na pewno każdy przeżywał taką sytuacją bądź podobną.

Jak skończyć odwlekanie i zabrać się do pracy ?

Czasami jesteśmy w takiej sytuacji, kiedy koniecznie musimy zabrać się do działania , ale zupełnie nie mamy na to ochoty. Odwlekamy ten moment jak się tylko da - ale niestety czasu nie można zatrzymać - a nasze terminy zbliżają się nieubłaganie. Podejmujemy decyzję - trzeba wziąć się do pracy - ale od czego zacząć? Dobre przygotowanie - to podstawa sukcesu.

Oto moje sprawdzone sposoby.

Co ludzi najbardziej unieszczęśliwia?

Co ludzi najbardziej unieszczęśliwia? Myślenie o swoim nieszczęściu. Gdy np. dostaliśmy pilne zadanie w pracy do wykonania na komputerze i musi być ono gotowe „na wczoraj”, to poświęcamy mu się zupełnie i nie mamy czasu myśleć o naszych problemach. Nie czujemy się wprawdzie wtedy szczęśliwi, ale też nie czujemy się nieszczęśliwi. Jeśli zupełnie pochłania nas coś, do czego mamy pasję (np. gra w piłkę nożną), to podczas meczu możemy zaznać przez 90 minut szczęścia.

Jak odzyskać szczęście?

Chyba nie ma na świecie osoby, która chociaż raz nie dostała „kopniaka” od życia, który na jakiś czas pozbawił ją szczęścia. Co można zrobić w sytuacji, gdy coś takiego nam się przydarzy?

Najważniejsze aby w ogóle coś zacząć robić! Gdy stajemy się nieszczęśliwi, nasze życie traci sens, to nic się w nim nie zmieni, jeśli sami tych zmian nie wprowadzimy. Ale jak ktoś, kto stracił ochotę do działania, kto nie wie, co ma ze sobą zrobić, ma zacząć działać? Kluczem do rozwiązania tej patowej sytuacji jest zyskanie odpowiedniej motywacji.

Inteligencja emocjonalna a nasze życie

Od kilkudziesięciu lat zwraca się uwagę na klasyczną inteligencję, którą mierzy się za pomocą ilorazu inteligencji (IQ). Jednak od dziesięciu lat coraz większą popularnością cieszy się inna forma inteligencji - inteligencja emocjonalna. Jak wykazały badania, klasyczna inteligencja tylko w 20% wpływa na to, jakie odnosimy w życiu sukcesy. Za to aż 80% przypada na inteligencję emocjonalną. Co powoduje, że odgrywa ona aż tak dużą rolę w naszym życiu?

Kim chcesz być w przyszłości?

Zapewne nie raz słyszałeś to pytanie. Jak dobrze kiedy odpowiedź jest prosta.

W wieku dziecięcym zwykle nie ma z tym problemów. Co drugi siedmiolatek chce być strażakiem, policjantem, aktorką, nauczycielką...

Jednak wraz z wiekiem dziecięce marzenia rozmywają się. Po szkole podstawowej i gimnazjum większość wybiera liceum. A później pytanie co dalej? Może studia, ale jakie?

Twoja szczęśliwa myśl...

Oglądałeś może "Piotrusia Pana" w reżyserii Stevena Spielberga? Bohaterem filmu jest Piotruś Pan, który zapomniał o tym, kim wcześniej był naprawdę. A był kiedyś dzieckiem z bujną wyobraźnią. Piotruś Pan po prostu dorósł. W filmie Spielberga jest facetem w średnim wieku, ma żonę, dwójkę dzieci. Prowadzi życie w ciągłym pędzie. Nie ma na nic czasu. Rodzinę widuje od święta. Kapitan Hak z Nibylandii, krainy wyobraźni, gdzie kiedyś Piotruś Pan, jako dziecko bywał, porywa mu dzieci. Nie będę streszczał całej akcji filmu. Pewnie znacie go, bo wiele razy był wyświetlany w telewizji.

Podoba mi się jeden moment w tym filmie, gdzie Piotruś Pan

Łączna liczba wyświetleń