SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Zarabiaj 3-4 tysiące zł miesięcznie!

 
Inteligencja finansowa jest obecnie coraz bardziej pożądaną umiejętnością. Kto nie posiada bowiem tej umiejętności boryka się zwykle z problemami finansowymi. Z tego artykułu dowiesz się, co to jest inteligencja finansowa i jak możesz ją zdobyć.

Kiedyś rozmawiałem przy piwie z moimi najlepszymi kumplami i weszliśmy na temat zarobków i tego, ile chcielibyśmy w przyszłości zarabiać. Kiedy stwierdziłem, że 3-4 tysiące miesięcznie wcale nie dają niezależności finansowej, postawili wielkie oczy i powiedzieli: "to ile Ty byś chciał zarabiać?!

Jak nauczyć się zaradności finansowej i inwestowania?

 
Czy edukacja finansowa w Polsce rozwija finansową inteligencję? Czy uczy planować finanse osobiste i kształtuje finansową niezależność?- z dr A. Fesnakiem, wiceprezesem Polskiej Izby Pośredników Ubezpieczeniowych i Finansowych, wykładowcą Europejskiej Akademii Planowania Finansowego i Akademii Ekonomicznej rozmawia J. Wiejak, CashFlow&You. 

System edukacji finansowej w Polsce
 

Wywiad z dr Andrzejem Fesnakiem

Czy dzisiejsza edukacja w szkole i na uczelni nie wystarczy, aby w sposób właściwy planować swoje wydatki i inwestować oszczędności?

Kontrola i dźwignia jako narzędzia sukcesu finansowego

 
Jak stosować kontrolę i dźwignię aby osiągnąć sukces finansowy? Co należy wiedzieć o każdej inwestycji aby ograniczyć ryzyko inwestycyjne? Jak zmaksymalizować zwroty z inwestycji niezależnie od koniunktury na rynku?

Jeśli inwestorowi brakuje finansowej inteligencji do kontrolowania inwestycji, to używanie dźwigni jest bardzo ryzykowne. Większość planistów finansowych kieruje ludzi do inwestycji, których nie kontrolują i w których dlatego nie powinni stosować dźwigni. Używanie dźwigni do inwestowania w coś, nad czym nie masz kontroli, można przyrównać do kupowania samochodu bez kierownicy i wciskania w nim pedału gazu.

Zwiększaj swoje finansowe IQ

 
Wiedza, która nic nie kosztuje, a której brak może Cię drogo kosztować.

Dlaczego znaczna większość ludzi boryka się z kłopotami finansowymi przez całe życie? Poniżej znajdziesz odpowiedź...

Jednym z największych niepowodzeń systemu edukacji jest brak finansowej edukacji dla uczniów i studentów - co sygnalizuje i podkreśla znany z serii książek „Bogaty ojciec" przedsiębiorca i inwestor - Robert Kiyosaki. Pedagodzy wydają się myśleć, że pieniądze mają jakiś quasi-religijny, kultowy rodzaj skazy, a do tego, wierzą, że: miłość do pieniędzy to korzeń całego zła.

Łączna liczba wyświetleń