SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Rób to czego się boiszŁatwo powiedzieć trudniej zrobić?:) Widzisz, nie ma lepszego sposobu na przełamanie strachu jak wyjście mu naprzeciwko. Wiesz, że lęki i obawy, które nas dręczą są w zdecydowanej większości bezzasadne. Mówi się, że najgorszy jest strach przed działaniem, a nie samo działanie i to jest prawda.

Pokonanie strachu to najważniejsza sprawa w drodze po sukces prywatny czy zawodowy. Pokonując irracjonalny strach stajemy się bowiem panami naszego życia.

A właśnie, że to ja mam rację!


Ja mam rację i to moja opinia jest prawdziwa. To często prowadzi do kłótni i nieporozumień. Jak postrzegamy rzeczywistość i dlaczego każdy z nas ma “zawsze” rację?

Pracując z ludźmi nad wypracowaniem skutecznego sposobu komunikacji, zauważam, że bardzo wiele osób nie dostrzega tego, że różni ludzie różnie postrzegają świat. To często prowadzi do kłótni i nieporozumień. Bo przecież to ja mam rację i to moja opinia jest prawdziwa. Jak jednak jest w rzeczywistości?

Narzekanie? Nie, dziękuję.

 
Zastanów się na chwilę jak wygląda większość Twoich rozmów ze znajomymi czy rodziną… Co mówią gdy zadajesz pytanie co u Ciebie? Dlaczego większość ludzi na tego typu pytanie zaczyna serię historii typu “to źle”, “tamto źle”, “znów nie wyszło”?

A teraz pomyśl ile jest rzeczy, które Ci nie pasują i jak często sam narzekasz.
Czy gdy bliscy znajomi zadają Ci pytanie “co u Ciebie?” – zaczynasz swój cykl narzekania?
Okoliczności na które narzekasz to rzeczy, które możesz zmienić.

Łączna liczba wyświetleń