SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Cztery magiczne pytania na początku drogi do sukcesu!

Każdy, kto myśli o prowadzeniu własnej firmy, o odniesieniu sukcesu, o osiągnięciu wolności finansowej, i pragnie zarabiać coraz więcej a pracować coraz mniej, albo wcale – powinien odpowiedzieć sobie na cztery ważne pytania. 

Fenomen Roberta Kiyosakiego

Fenomen Roberta Kiyosakiego jako autora książek biznesowych jest sprawą która zastanawiała mnie od dawna...

"Fenomen", tak myślę,że to właściwe słowo, którym bardzo trafnie można określić zainteresowanie twórczością Roberta Kiyosakiego. Jego książki zyskały niesamowitą popularność. Znalazły się na liście bestsellerów: "USA Today", "The Wall Street Journal", The New Your Times" i zapewne jeszcze w wielu innych rankingach.

KIm jest Robert Kiyosaki?

Robert Toru Kiyosaki (ur. 8 kwietnia 1947), amerykański inwestor, biznesmen, autor poczytnych książek z dziedziny finansów.Urodził się i wychował na Hawajach, uczęszczał do Amerykańskiej Akademii Morskiej i służył w oddziałach marines jako pilot śmigłowca podczas wojny wietnamskiej. Po opuszczeniu oddziałów marines pracował jako sprzedawca kopiarek dla firmy Xerox, zanim rozpoczął karierę jako inwestor i nauczyciel.
Kiyosaki jest najlepiej znany jako autor książek o inwestowaniu pieniędzy. Jego pierwszy bestseler nosił tytuł Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec i był próbą zmiany nastawienia przeciętnego pracownika.

Dlaczego należy uczyć umiejętności finansowych?

To tak jak z sadzeniem drzewa, przez lata podlewamy je, aż pewnego dnia ono nie potrzebuje już tego. Jego korzenie wzrosły wystarczająco głęboko w ziemię. Wtedy drzewo dostarcza nam przyjemnego cienia. Podobnie jest z posiadaniem wiedzy finansowej. Wtedy nasz majątek rośnie automatycznie o wiele...

To tak jak z sadzeniem drzewa, przez lata podlewamy je, aż pewnego dnia ono nie potrzebuje już tego. Jego korzenie wzrosły wystarczająco głęboko w ziemię.
Wtedy drzewo dostarcza nam przyjemnego cienia.

Jak inwestować w najważniejsze aktywa — potęga dawania


 Największe aktywa - gdzie ich szukać? Jak się bogacić - biorąc czy dając?

Aby być naprawdę bogatym (w trzech podstawowych wymiarach: duchowym, intelektualnym i materialnym), trzeba posiadać zarówno umiejętność brania jak i dawania.

Misja w biznesie

 
Dlaczego tak wiele biznesów upada? Jak stworzyć prawdziwy (mocny w posadach) biznes? 

Istnieje 8 podstawowych elementów tworzących udany biznes:
1) Misja;
2) Przywództwo;
3) Zespół;

Łączna liczba wyświetleń