SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Jak zdobyć wsparcie otoczenia dla swoich przedsięwzieć?

Jak zdobyć wsparcie otoczenia dla swoich przedsięwzięć? 

Czasami chcemy coś osiągnąć co przerasta nasze siły. Planujemy jakiś większy projekt, którego wykonanie jest niemożliwe w pojedynkę. Jak w takim przypadku zdobyć poparcie otoczenia lub konkretnych osób , na których nam zależy ( np.szefa w pracy). Oto kilka uwag , które mnie osobiście w takiej sytuacji pomogły.

Sekrety wyrastania na przywódcę. Rzecz o inteligencji emocjonalnej.

 
Współczynnik inteligencji i umiejętności techniczne są ważne, ale inteligencja emocjonalna to warunek sine qua non dobrego przywództwa.” Daniel Goleman

Daniel Goleman w swoim artykule opublikowanym w Harvard Business Review „Co czyni Cię przywódcą?” w sposób niezwykle precyzyjny i wiarygodny rozwiewa mity na temat przywództwa. Udowadnia on, że nie tylko IQ oraz umiejętności techniczne (czyli potocznie „znajomość fachu”), ale to inteligencja emocjonalna oraz jej składniki mają decydującą rolę w określeniu, czy ktoś jest dobrym czy złym przywódcą.

Dobry wzór

Rozważ możliwość bycia wzorcem.

Każdy człowiek, najłatwiej i w sposób rzeczywiście trwały, decyduje się na pewne zachowania, nie, ze względu na strach, pod wpływem przymusu, czy zagrożenia karą. Badanie psychologiczne jednoznacznie wskazują, że najefektywniejsza jest pozytywna motywacja.

Jak z dobrego managera stać się wybitnym liderem? Charakter - źródło osobistej potęgi przywódcy

Dlaczego rozwój osobisty to podstawa dla każdego managera, który chce być liderem?

Krzysztof był managerem sprzedaży. Wiedział dokładnie jakie są jego zadania. Potrafił osiągać cele dzięki swojemu zespołowi. Umiejętnie planował działania, wyznaczał priorytety i potrafił zmotywować ludzi do wykonania planów...


Pociągał za sobą innych. Sprawnie organizował pracę, umiał zadbać o właściwą atmosferę i załagodzić konflikty, a na końcu ocenić i zweryfikować efekty działań. Wyróżniał się zdolnościami interpersonalnymi. Był managerem prawie doskonałym. Jednak był jeszcze jeden aspekt o którym Krzysztof zapomniał...

Przywódcy z krwi i kości

Nasuwają Ci się różne wątpliwości? Zastanawiasz się nad sensem swojej pracy? Buntujesz się przeciwko swoim przełożonym, swojej organizacji, systemowi działania? Zastanawiasz się czy Twoje talenty są w pełni wykorzystywane w obecnej sytuacji? Czekasz kiedy zostaniesz awansowany i będziesz mógł zostać prawdziwym przywódcą?

Być może najwyższa pora się obudzić? Być może najwyższa pora, aby uświadomić sobie, że już dzisiaj, tu i teraz możesz być przywódcą z krwi i kości.

Łączna liczba wyświetleń