SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Podstawy szybkiego czytania - cz. 5

5 część mini kursu szybkiego czytania.

Warto sobie uświadomić, że Twój umysł nie lubi powolnej pracy. Niejednokrotnie pracuje on wielokrotnie szybciej, niż jesteś w stanie mówić lub czytać, a na tym nie koniec jego możliwości. Najlepszym dowodem tego jest umiejętność natychmiastowego zrozumienia idei, która wymaga całego mnóstwo środków przekazu tylko po to, aby „oddać” jej sens.

Podstawy szybkiego czytania - cz. 4

4 część mini kursu szybkiego czytania.

Chciałbym teraz zatrzymać się na chwilkę nad zjawiskiem, które jest częścią całego złożonego procesu czytania. Jednakże jest to tak subtelne (i istotne) zjawisko, że pewnie jeszcze nigdy świadomie go nie doświadczyłeś.

Podstawy szybkiego czytania - cz. 3

3 część mini kursu szybkiego czytania.

Dlaczego peryferyjne widzenie (rozumiane jako postrzeganie słów leżących poza centralnym punktem, w którym koncentrujemy nasz wzrok w czasie czytania) działa? Samo peryferyjne widzenie to jedynie możliwość wynikająca z budowy i właściwości naszych oczu. Cały sekret tkwi w fakcie, że na podstawie szczątkowej informacji, jaką otrzymuje nasz mózg dzięki peryferyjnemu widzeniu, jest w stanie „dopowiedzieć” sobie resztę, tak że otrzymujemy pełne brzmienie tekstu, którego w całości w ogóle nie widzimy.

Łączna liczba wyświetleń