SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Jak optymalnie wykorzystać swój czas?

Czas jest wszystkim co posiadamy. Jak zatem wykorzystać go aby zrealizować swoje najważniejsze cele?

Czy zastanawiałeś się jaką wartość ma Twój czas? W zasadzie czas jest wszystkim co każdy z nas posiada. Czas ma wielką wartość, ale jest ograniczony. W danej chwili możemy koncentrować się na wykonywaniu jednego zadania. Jeśli chcemy osiągać dobre wyniki w pracy i cieszyć się życiem osobistym należy dobrze planować swój czas.

2 fakty na temat zarządzania czasem.

Przeciętny Polak spędza dziennie średnio 4 godziny przed telewizorem! 4 godziny! Jednocześnie, gdyby spytać go o to, czy zajmuje się czymś po pracy - np. chodzi na siłownię, rozkręca biznes po godzinach lub spędza czas z dziećmi - to z reguły otrzymamy odpowiedź, że "nie ma na to wszystko czasu"...

A Ty masz czas, czy też ciągle narzekasz na jego brak? Czy jesteś jak przeciętny Polak i spędzasz 4 godziny dziennie na oglądanie nic nie wnoszących do Twojego życia programów, by móc tylko stwierdzić potem, że na konkretne działanie brak Ci czasu?

Klucz do pamięci

Mnemotechniki często uważane są za sztuczki, które tak naprawdę nikomu nie służą. Okazuje się jednak, że ich zalety doceniali już starożytni i to oni właśnie rozwijali metody pamięciowe, którymi posługujemy się do dzisiaj. Odkryli tajemnicę pamięci i potrafili ją wykorzystać. Dlaczego by nie pójść w ich ślady?

„Wiedzieć jest niczym, wyobrazić sobie – wszystkim”
Anatol France

Ludzie od wieków zafascynowani są możliwościami mózgu. Od wieków też szukają metod na to, by korzystać z niego w jak największym stopniu.

Uwaga i koncentracja - kluczowe elementy pamięci doskonałej

Uważać to zmobilizować wszystkie zmysły do odbioru bodźców ze świata zewnętrznego. Jest to przede wszystkim praca percepcji. Jednak nie wszystko zauważone zostaje zapamiętane.

Percepcja staje się percepcją aktywną, czyli przygotowującą do zapamiętania, dopiero wtedy, kiedy pojawia się stanowcza intencja zapamiętania informacji, kiedy to informacja wzbudza zainteresowanie lub ma być przekazana dalej. Kłopoty związane z zapominaniem nie wynikają ze złej pamięci, lecz niedostatecznej uwagi. Dopóki odbiór bodźców zewnętrznych staje się powierzchowny, niemożliwe jest zapamiętanie wszystkiego, co dzieje się wokół nas. W ten sposób natura broni nas przed nadmiarem niepotrzebnych informacji.

Pamięć - prawda i mity, oraz kilka ciekawostek

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa pamięć. To dzięki niej posiadamy wspomnienia, przechowujemy informacje, uczymy się – funkcjonujemy w środowisku. Czym jest tak naprawdę? Czemu niektórzy zapamiętują od razu, a inni nie mogą przyswoić materiału pomimo wielokrotnego powtarzania? Dlaczego nie zawsze możemy przypomnieć sobie zapamiętane informacje? Czy można coś zrobić by to zmienić?

Pamięć jest wielofazowym procesem, odpowiedzialnym za rejestrowanie, przechowywanie i odtwarzanie doświadczenia.

Łączna liczba wyświetleń