SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Obudź inteligencję finansową

 
Obudź inteligencję finansową

Publikacja ta rozwieje mit, ze aby stać się bogatym, trzeba mieć wielkie dochody.
Ostrzeże rodziców iż system szkolnictwa jest przestarzały. Nauczy nas jak uczyć nasze dzieci o pieniądzach, aby w przyszłości osiągnęły finansowy sukces.

wiedza własna i zaczerpnięta z książki Roberta T. Kiyosaki i Sharon L. Lechter pt. Bogaty ojciec Biedny ojciec Czyli czego Bogaci uczą swoje dzieci na temat pieniędzy i o czyn nie wiedzą biedni i średnia klasa.

Projekt lepszej przyszłości finansowej dla Ciebie

 
Trzy kroki, które powinien wykonać każdy z nas, aby poprawić własną sytuację finansową. Jak zadbać o własny sukces finansowy? Jak dążyć do niezależności i wolności finansowej?

1. Jeśli urodziłeś się biedny oraz brakuje ci finansowej edukacji, nie oznacza to, że nie możesz stać się bogaty. Bardzo niewielu ludzi rodzi się bogatymi na tyle, żeby stać ich było na wszystko, czego zapragną. Nikt również nie rodzi się na tyle inteligentny i bystry, aby od razu stać się profesjonalnym inwestorem i biznesmenem. Innymi słowy, brak pieniędzy oraz finansowej edukacji nie są żadną wymówką przed tym, abyś nie mógł rozpocząć. Obecnie miliardy ludzi mają problem z powodu braku pieniędzy lub wystarczającej edukacji, ale co powstrzymuje ich by stać się bogatym?

Jak testować strategie inwestycyjne?


Testowanie strategii inwestycyjnych sprawia, że decyzje finansowe są mniej ryzykowne. Ludzie zamożni przede wszystkim inwestują w wiedzę i rozwijają swoją finansową inteligencję. Bo wiedza procentuje i przekłada się na zasłużone zyski. Ucz się, jak bezpiecznie inwestować, zmieniając jednocześnie swój sposób myślenia o pieniądzach.

Czy można sprawić, by decyzje finansowe były mniej ryzykowne?

Gdy zaczynasz, myślisz, że to gra. Podejmujesz pierwsze decyzje i dziwisz się, jak wiele z nich jest błędnych. Potem śmiejesz się, gdy twoje błędy powielają znajomi i tak jak ty podejmują nierozsądne decyzje. Kupują domy, w celach inwestycyjnych, które tak naprawdę przynoszą straty, zamiast zysków. Za pożyczone pieniądze nabywają dobra konsumpcyjne, na które ich nie stać.

Łączna liczba wyświetleń