SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Żyj tu i teraz!

Chcąc żyć pełniej i szczęśliwiej, nie możesz żyć tym , co było kiedyś, tylko tym, co jest tu i teraz. Tym, co teraźniejsze. W końcu tu i teraz jest najważniejsze

Przeszłość nie wróci, dlatego nie powinna mieć ona wpływu na twoje dzisiejsze życie. Powinieneś o tym pamiętać, aby żyło ci się lepiej i radośniej. Sam zresztą popatrz na siebie w chwili, gdy rozmyślasz nad tym co było: na swoim związkami, byłą pracą, relacjami z bliskimi, popełnionym błędami. Zamiast pomyśleć raz o tym, co zdarzyło się twoim życiu i zapomnieć, ty stale wracasz do przeszłości i się nią dołujesz nie potrzebnie.

Życzliwość dla siebie

 
Aby cokolwiek zrobić, musimy mieć dla siebie pełną miłości życzliwość. Aby bez obaw i lęku spojrzeć w głąb samego siebie, musimy dobrze sobie życzyć. Będąc sobie życzliwi, możemy zaakceptować samych siebie. Możemy polubić siebie, zaakceptować swoją złość i swoje szaleństwa. Możemy zaakceptować swoje...zahamowania, zazdrość, niskie poczucie własnej wartości.

Oczywiście nie powinniśmy próbować zmieniać się na siłę. Nie chodzi nam o to, aby negować samego siebie po to, by stać się kimś lepszym. Mamy się ze sobą zaprzyjaźnić – takimi, jakimi jesteśmy. Podstawą procesu poznawania siebie, wchodzenia w kontakt z przestrzenią, jesteś ty kimkolwiek w tym momencie jesteś i dokładnie taki, jaki jesteś. To przedmiot naszych badań który zgłębiamy z niezmiernym zainteresowaniem i ciekawością. Rzecz nie w tym, aby wyzbyć się ego, ale by zacząć się sobą interesować, wnikać w samego siebie i doświadczać wciąż nowych, nieuświadomionych obszarów naszej psychiki.

Łączna liczba wyświetleń