SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Gdy siły opuszczają nas tuż przed metą

 
Co się dzieje gdy zaczynasz coś robić a potem dopada Cię zniechęcenie, bo nie masz wyników? Możesz się poddać ale ja proponuję zastanowić się dlaczego tak się dzieje że coś Ci nie wychodzi mimo starać. Przeczytaj ten tekst a dowiesz się jak można przyśpieszyć osiąganie sukcesu!

Czy miałeś kiedyś taką sytuacje że na finiszu dopadało Cię zniechęcenie?

Szkoła tylko dla Kasy

 
Tekst o tym jak obejść obecny system edukacji i robić to co się na prawdę lubi.

Popatrz teraz mamy taki schemat: Ludzie chodzą do szkoły żeby zdobywać nowa wiedzę, uczą się godzinami aby potem móc zabłysnąć w szkole. Zdobywają tam oceny i budują sobie reputację w oczach nauczyciela, a wszystko tylko po to by skończyć szkołę na jak najlepszych ocenach. Potem młodzi ludzie idą na studia i wybierają na ogół najbardziej popularny kierunek, czyli nie uczą się tego, czego chcą, tylko tego, czego muszą.

Znajdź swą recepturę na sukces

 
Jak zmienić swoje życie i czerpać z niego więcej radości? Co nas powstrzymuje od sukcesu? Dlaczego żyjemy tylko na "pół gwizdka"? Jak "skazać się" na sukces?
 
Większość z nas nie robi nawet w niewielkiej części tego, czego można się po nim spodziewać. To, co robimy, to często tylko działanie zastępcze — nie to, co chcielibyśmy faktycznie robić — w różny sposób tłumacząc przed samym sobą brak sukcesu. To z pewnością powoduje uczucie nieszczęścia, rozgoryczenia i zawodu. Wiąże się z niską samooceną, żalem do siebie i innych.

Czy porażka przynosi większą korzyść niż sukces?

 
Dlaczego niektórzy umieją wykorzystać upadek tak, by w dłuższym okresie czasu im się to opłaca? Tak naprawdę to nigdy nie ponosimy porażek… przynajmniej do chwili aż nie zaczniemy obwiniać o to innych.

Czy są prawdziwą klęską, czy też etapem w drodze do prawdziwego sukcesu zależy od tego, w jaki sposób je odbieramy i jakie wyciągamy z nich wnioski. Sukces to wynik stopniowego urzeczywistniania ustalonych celów. Ta długa droga do celu załamuje nas, lub też czyni z nas olbrzymów.

Łączna liczba wyświetleń