SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Cele życiowe - właściwa perspektywa

 
Jak najczęściej określamy cele życiowe? Najpierw zabieramy się za te krótkoterminowe, na końcu te najodleglejsze. Bo tak jest zgodnie z tym jak patrzymy w przyszłość – najpierw widzimy to co przed nami...

Najpierw zabieramy się za te krótkoterminowe, na końcu te najodleglejsze. Bo tak jest zgodnie z tym jak patrzymy w przyszłość – najpierw widzimy to co przed nami...  to zasłania nam to co dalej: bliższa perspektywa miesiąca przysłania nam kolejny rok… a ten zasłania okres ‘za 5 lat’. Do tego im dalej, tym bardziej nasza przyszłość niepewna i trudniej ją określić. A wszędzie mówią, że cel ma być konkretny… dlatego też cele krótkoterminowe definiuje się łatwiej.

ALE… czy takie podejście jest właściwe? Ano Nie!

Ćwiczenie, które otworzyło oczy

Sztuka marzeń!

 
 Niestety wielu ludzi przestało marzyć jak wyrosło z dzieciństwa ale może warto wrócić i trochę pomarzyć.

Ten kto chce osiągać swoje cele musi marzyć o tym . Moim zdaniem wszystko zaczyna się marzeń. Marzenia kreują twoje cele. Jest to na pewno tylko początek twojego biznesu ponieważ cele nie osiąga sie poprzez marzenia o biznesie. Sztuka tworzenia biznesu na pewno wymaga od ciebie zaangażowania i co za tym idzie skutecznego działania. Biznes polega na wyznaczaniu sobie celów i staraj się mierzyć tak wysoko jak tylko potrafisz sobie to wyobrazić. Stawianie sobie wysokich poprzeczek prowadzi cię do rozwoju tak jak i twojej firmy.

Łączna liczba wyświetleń