SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Potęga wiary w siebie — czyli jak pewnie kroczyć do sukcesu

 
Jesteś jedyną osobą na świecie, która może wykorzystać twój potencjał. Za osiągnięcie sukcesu odpowiedzialne są: wiara w siebie - 90%, pozostałe 10% to umiejętności.

„Czy myślisz, że możesz, czy myślisz, że nie możesz w obu przypadkach masz rację” (Henry Ford)

Istnieją dwa głosy szepczące w ludzkim umyśle: głos rozsądku i głos zwątpienia we własne możliwości. Pierwszy, to zdrowy rozsądek, drugi natomiast oznacza, że Twoja przeszłość kieruje Twoją przyszłością.
Możesz podjąć decyzję — nie pozwalając, aby Twoja przeszłość decydowała o Twojej przyszłości. Od każdego z nas zależy, czy będziemy umieli pozbyć się wspomnień i urazów związanych z:

(Nie)Zapomniane Pomysły

 
Dobry pomysł może być na wagę złota. Może doprowadzić Cię do sławy, pieniędzy a jego realizacja dać Ci ogromną satysfakcję. Niestety, często pozwalamy naszym pomysłom uciec gdzieś w niepamięć. Dowiedz się jak temu zapobiec i jak kreować dobre pomysły.

Ile razy zdarzyło Ci się wpaść na jakiś rewelacyjny pomysł? A ile razy po jakimś czasie przypominałeś sobie: "Kurcze, miałem świetny pomysł, ale nie pamiętam jaki!". Czy będę mial rację jeśli powiem, że zdarza się to za często?

Samo "chce zarabiać 10 tyś zł miesięcznie" nie wystarczy. Słów kilka o określaniu i realizacji celów.


Jechałeś kiedyś samochodem nie wiedząc dokąd? Albo mając świadomość, że zajedziesz do celu nie za kilka godzin, a za parę lat? Tak właśnie wygląda ustalanie celów przez większość ludzi. Potem dziwią się, że ich życie jest chaotyczne, a zarobki niskie... Naucz się raz na zawsze skutecznie określać i realizować swoje cele!

W ostatnim czasie od kilku swoich znajomych usłyszałem: ja chce tylko zarabiać 10 tyś zł jako menadżer i nic więcej nie będzie mi wtedy potrzebne. Myślę sobie OK. Skoro masz taki cel, wierzysz w jego realizację, to na pewno to kiedyś osiągniesz. Problem w tym, że nikt z nich nie sprecyzował kiedy chce to osiągnąć. Jeśli będą zarabiać tyle za 15 lat to cel osiągną, ale wartość pieniądza będzie kilkakrotnie mniejsza. Menadżer, który zarabia teraz 10 tyś będzie zarabiał np. 30 tyś. Podejrzewam, że nie o to im chodziło ?! ;)

Mapy Myśli na codzień

 
Wielu osobom zdaje się, że mapy myśli mają tylko zastosowanie w szkole czy na studiach. Jednak tak na prawdę, jest zupełnie inaczej. Dowiedz się, gdzie możesz wykorzystać mapy myśli w życiu codziennym!

W szkole owszem, jest to bardzo potrzebne do nauki bo pomaga zaoszczędzić do 90% czasu na robienie notatek, pomaga znacznie w ich zapamiętaniu (już podczas tworzenia mapy myśli) i ułatwiają powtórki – tak bardzo ważne w efektywnej nauce.

Jednak dopiero w życiu okazuje się, jak bardzo są potrzebne na co dzień...

Jak zbudować wiarę w siebie?

 
Hej! Dzisiejszy artykuł dotyczyć będzie budowania wiary w siebie. Podczas pisania artykułu dotyczącego wyrabiania w sobie dyscypliny i wytrwałości pomyślałem, że zwykłe napisanie „wiara jest Ci potrzebna” to zdecydowanie za mało.

Dlatego piszę ten osobny artykuł poświęcając się tylko temu zagadnieniu, ponieważ większość osób na samym początku nie ma wiary we własne siły albo straciła ją gdzieś w przeszłości. Nie zdają sobie jednak sprawy z tego jak wiara w siebie jest ważna jeśli chcą cokolwiek osiągną. Od większej ilości pieniędzy po udany związek partnerski.

Łączna liczba wyświetleń