SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

4 małe zmiany w życiu dające DUŻE REZULTATY!

 
Żyjemy coraz szybciej, wspinamy się po szczeblach kariery, podróżujemy bez wytchnienia, ale gdzieś w między czasie zapomnieliśmy o najprostszych przyjemnościach w życiu. Ten fakt dał mi do myślenia i chciałem zwrócić uwagę na drobne szczegóły, które nadają naszemu życiu prawdziwych kolorów.

Ostatnio sporo podróżuję i podziwiam piękne polskie krajobrazy, których nie sposób spotkać gdzieś indziej. Jeżdżąc samochodem człowiek przestaje zwracać uwagę na otoczenie, a ostateczne trochę o nim “zapomina” i podróżuje bez wytchnienia nie zauważając piękno natury.

Znasz to?

 
Każdy z nas przeżył przynajmniej raz w życiu sytuację, w której stwierdził, że nie chce mu się czegoś zrobić, ma problem z rozpoczęciem lub sfinalizowaniem jakiegoś zamierzenia, przedsięwzięcia.

Wyobraź sobie taką sytuację: budzisz się rano, otwierasz oczy (albo nawet nie możesz unieść powiek) i z niechęcią myślisz o czekającym Cię dniu, o całej liście obowiązków, które musisz wypełnić. Twoje ciało robi się jeszcze bardziej ciężkie... Powinnaś/powinieneś już wstać…

Chcesz na kogoś liczyc, licz na siebie!

 
To znane powiedzenie jest wyjątkowo trafne, jeśli odniesiemy je do kwestii zapewnienia sobie godziwej emerytury na starość. W prasie regularnie pisze się o konieczności odkładania pieniędzy na przyszłą emeryturę, gdyż ta z ZUS-u będzie głodowa.

OFE, czyli otwarte fundusze emerytalne, powstały w celu stworzenia II filaru systemu ubezpieczeń, z którego w przyszłości otrzymamy świadczenia emerytalne (oprócz tych z ZUS-u).

Zwlekanie. Dlaczego tak robimy?

 
Zastanawiałeś sie kiedyś dlaczego zwlekasz z rozpoczęciem jakiegoś zadania? Czy zwlekanie stało się stylem Twojego życia? Jak podaje Wikipedia zwlekanie to „jeden z mechanizmów obronnych znanych w psychologii.  Jest to odsuwanie w czasie działań, o których wiemy, że musimy je podjąć...

Dzięki temu chwilowo czujemy się lepiej, jednak na dłuższą metę jest to niekorzystne - zwlekanie nie uwalnia od konieczności działania, a zmniejsza pole ewentualnego manewru w przypadku wystąpienia nieprzewidzianych trudności."

Jest to z pozoru banalny problem, mający na celu uczynić życie przyjemniejszym, ale w rzeczywistości jest to poważny problem, który powoduje dużo stresu, dotyka około 25-75% (u 25% jest to chroniczne).

Czy należysz do szerokiego grona ludzi zwlekających?

Siła pieniądza staje się w dzisiejszych czasach coraz bardziej dostrzegalna

 
"2% najbogatszych Polaków zarabia powyżej 74 tys. zł brutto rocznie i płaci podatki w III progu podatkowym.

90% Polaków zarabia poniżej 37 tys. zł brutto rocznie, znajdując się w I progu podatkowym.


10% najbogatszych Polaków posiada 2/3 wszystkich oszczędności, jakie znajdują się w bankach, funduszach inwestycyjnych, akcjach.

Pieniądze, czy tego chcemy, czy nie, w coraz większym stopniu wpływają na nasze życie.

Statek jest bezpieczny, kiedy stoi w porcie, lecz nie po to buduje się statki

 
"Dla większości ludzi zwlekanie jest w rzeczywistości ucieczką od optymalnego przeżywania aktualnych chwil życia" - Dr. Wayne Dyer. Dlaczego zwlekamy?

Dwa dni temu, w momencie, gdy zasiadłem przed komputerem i postanowiłem wziąć się za robotę (napisać kilka ciekawych artykułów, dokończyć pracę nad ebookiem  i rozpocząć budowę nowej szaty graficznej mojej strony) zadzwoniła do mnie pewna osoba. Kilka minut później byłem już w drodze do znajomych, z którymi miałem omawiać sprawę związaną z wyjazdem na narty.

Co w tym takiego dziwnego?

Świadomość celu

 
Jeżeli wiesz, dokąd zmierzasz, łatwiej tam dotrzesz. Aby żyć życiem, jakiego pragniesz, aby móc podejmować właściwe działania, powinieneś precyzyjnie określić, czego chcesz, do czego dążysz. Będziesz mógł nazwać swoje działania efektywnymi, jeśli dzięki nim osiągniesz rezultaty, jakie sobie zamierzyłeś.

Cele wielkie (życiowe) i te mniejsze, dotyczące najbliższych lat, miesięcy, tygodni, czy godzin muszą być jasne; wyraźnie sformułowane. Powinny być realne, jednak na tyle trudne, by ciągle stanowiły atrakcyjne wyzwanie. Równowagę między jednym i drugim można znaleźć odpowiadając na pytania:

Sposoby na szybką i efektywną naukę

 
Poznaj kilka ciekawych metod pozwalających na zwiększenie efektywności i szybkości nauki. Spraw aby nauka przestała być udręką, tylko żeby była miła i przyjemna .

Każdy z nas spotyka się bądź spotykał w szkole z takim problemem że nauczyciele kazali nam się uczyć niezliczoną liczbę materiałów, lecz nigdy nie mówili w jaki sposób to robić, co wydaje się absurdalne, ale niestety prawdziwe. I w taki sposób każdy z nas uczył się poprzez „wkuwanie” co było straszną udręką dla naszego mózgu, bo w trakcie tej nauki nasz mózg szybko się nudził. A mózg nienawidzi się nudzić on lubi działać na szybkich obrotach.

Jak się uczyć?

 
Poradnik dla tych którzy chcą uczyć się dużo ale mają mało czasu.

Dawno temu rodzice kazali swoim dzieciom czytać wolno i głośno, żeby wszystko zrozumiały. Dzisiaj wszystko uległo zmianie. Teraz trzeba szybko się uczyć i zwracać uwagę tylko na najważniejsze punkty, żeby nie zostać w tyle. Poniżej przedstawię kilka rad dla tych, którzy mają dużo materiały do opanowania a mało czasu.

Mapy Myśli na codzień

Wielu osobom zdaje się, że mapy myśli mają tylko zastosowanie w szkole czy na studiach. Jednak tak na prawdę, jest zupełnie inaczej. Dowiedz się, gdzie możesz wykorzystać mapy myśli w życiu codziennym!

Wielu osobom zdaje się, że mapy myśli mają tylko zastosowanie w szkole czy na studiach. Jednak tak na prawdę, jest zupełnie inaczej. W szkole owszem, jest to bardzo potrzebne do nauki bo pomaga zaoszczędzić do 90% czasu na robienie notatek, pomaga znacznie w ich zapamiętaniu (już podczas tworzenia mapy myśli) i ułatwiają powtórki – tak bardzo ważne w efektywnej nauce.

Jak być doskonałym ?

 
Czy chciałbyś być doskonały ? Czy jest to możliwe, żeby zbliżyć się do tego ideału? Nie. Prawda jest taka, że nigdy nie osiągniesz doskonałości. Mam nadzieje, że nie posmutniałeś, ale mając wizję i cel, masz do czego dążyć i masz pragnienie, by poprawiać swoje życie, możesz się do niej bardzo zbliżyć.

Doskonałość to proces dążenia do bycia coraz lepszym w wybranych działaniach - samodoskonalenie. Jest to szereg czynności, które wykonujesz w celu poprawy wyników w jakiejś dziedzinie życia.

Łączna liczba wyświetleń