SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Atleci Umysłu - Artyści Przeznaczenia

 
Tak oto w prosty sposób postanowiłem nazwać ludzi przedsiębiorczych. Największy sekret ludzi przedsiębiorczych to?

Twórczość. Kreatywność. Wizja. Myślenie Na Wielką Skalę. Dążenie, aby wszystkim było coraz lepiej...

Przeciętny człowiek widzi problem. Przedsiębiorca widzi szansę, możliwość poprawy tego - co nie działa tak, jak działać powinno.To przedsiębiorcy cieszą się największą wolnością. Są to ludzie, którzy nie lubią sztywnych ram - nie robią tego co inni od nich oczekują.

Idą pod prąd wybierając zawsze ścieżkę rzadziej wędrowaną...

Inteligencja finansowa


Gdy kochasz coś robić, gdy masz pasję, to błyskawicznie zdobywasz potrzebną wiedzę, i otwierają się w tobie ogromne pokłady intuicji, która podsuwa ci pomysły i rozwiązania. Inni, obserwując z boku, uznają cię za geniusza i osobę bardzo inteligentną, osobę, która posiada inteligencję finansową, chociaż zapewne tego tak nie nazwą.

Zanim opiszę o co chodzi z tą inteligencją finansową, pokrótce napomknę czym są inne rodzaje inteligencji.

A więc, inteligencja, którą się określa za pomocą tzw. współczynnika inteligencji, czyli IQ, to zdolność logicznego wyciągania wniosków. Tak niby powinno to wyglądać, a w rzeczywistości to raczej jest umiejętność rozwiązywania testów na inteligencję. Rozwiążesz kilka testów to zrozumiesz na czym cała zabawa polega i będziesz mógł się szczycić wysokim IQ. Umiejętność bardzo satysfakcjonująca, ale niekoniecznie użyteczna w życiu. No… może trochę.

Henry Ford

 
Henry Ford zmienił nasze życie dzięki praktycznym samochodom po przystępnych cenach. Dziełem jego pomysłu jest ruchoma linia montażowa oraz techniki masowej produkcji, które ustanowiły standardy światowej produkcji przemysłowej w pierwszej połowie XX wieku.

Henry Ford urodził się w Springwell Township w hrabstwie Wayne w amerykańskim stanie Michigan 30 lipca 1863 jako pierworodny z szóstki potomstwa Williama i Mary Fordów. Dorastał na dość bogatej farmie rodzinnej, spędzając dnie w małej jednoizbowej szkółce i pomagając na farmie w drobnych pracach. Już w młodym wieku wyraźnie interesował się mechaniką. Wiele lat później zainteresowanie to rozwinęło się w geniusz, który przyniósł mu chwałę najwybitniejszego człowieka przemysłu na świecie.

Dlaczego jedni osiągają fenomenalny sukces a innym się to nie udaje?

 
Wyobraź sobie, że większość milionerów w Ameryce (zresztą na całym świecie) doszła do bogactwa własną pracą, często musieli zaczynać od zera... Na swojej drodze do sukcesu często popełniali błędy, tracili swoje majątki, a jakimś dziwnym trafem w końcu osiągali swój upragniony cel. Czy coś Cię w tym nie zastanawia?

Czy naprawdę ci, którzy odniosą sukces muszą być wyjątkowi, lepsi? Otóż NIE!

Łączna liczba wyświetleń