SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Życie jest jak papier toaletowy

 
Jest takie powiedzenie: “Życie jest jak papier toaletowy – długie, szare i do dupy.” Fajnie, jeśli traktujemy to tylko jako dowcip. Gorzej, jeśli naprawdę tak o naszym życiu myślimy...

Przyjrzyj się sobie lub innym ludziom (to drugie jest o wiele łatwiejsze, czyż nie?) i zobacz, jak traktują oni swoje życie. Czy jest ono dla nich czymś niesamowitym, czy jest ono wyzwaniem i radością, czy inspirują Cię oni tym, jak żyją czy też raczej są fantastycznym obrazem definicji “szarość życia”?

Dlaczego 80% firm upada w pierwszych dwóch latach działalności?

 
Rozwinięcie solidnego biznesu wiąże się nie tylko z dobrym pomysłem i umiejętnościami technicznymi w wykonywanej profesji. Świadczą o tym statystyki które pokazują że 50-80% firm upada w okresie 2 lat od rozpoczęcia działalności.

Oto 10 powodów, które podnoszą te statystyki

1.Firmy zakładają najczęściej osoby (specjaliści danej dziedziny) które wcześniej pracowały na etacie.

Wydaje im się, że jeśli są dobrymi np. informatykami na etacie, to równie dobrze mogą prowadzić własną firmę. Pojawiają się przekonania, że do biznesu wystarczy być dobrym w tym co się robiło do tej pory. Rozczarowanie przychodzi gdy następuje zderzenie z niezadowolonym klientem , z opóźniającą się dostawą , relacjami z pracownikami, nieskuteczną inwestycją w reklamę, nieprzyjaznym bankiem itd.. Nieumiejętność poradzenia sobie w nowej sytuacji prowadzi do rezygnacji.

Łączna liczba wyświetleń