SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Nie bój się działać

 
Zastanawiałeś się pewnie, w jaki sposób ludzie, którzy osiągnęli sukces, tego dokonali? Właśnie nawet oni zaczynali od zera, od koncepcji i przechodząc do działania zrobili ten pierwszy krok.

Zawsze po zerze następuje jedynka i nawet 1000- kilometrowa podróż zaczyna się od pierwszego kroku. Trzeba wystartować i ruszyć z miejsca. Pewnie się boisz, podobnie jak małe dziecko stojące na brzegu, które pierwszy raz ma wskoczyć do basenu. Nie bój się :) Czy chcąc pojechać w nocy samochodem, czekasz aż się rozwidni bo jest ciemno i nie widać drogi. Nie trasa ukazuje się w miarę jak posuwasz się naprzód, rozświetlają ją światła samochodu. Te światła to Ty. Ty najlepiej wiesz jak sobie poradzić w każdej sytuacji, wszystkie odpowiedzi są w Tobie.

Strach to Twój przjaciel!

 
Strach pomaga nam w osiąganiu sukcesów i wyznacza kolejne cele do zrealizowania. To dzięki niemu wiemy, co musimy jeszcze zrobić, by ulepszyć nasze życie.

Na początek musimy wytłumaczyć sobie jedno pojęcie, z którym strach nierozerwalnie się wiąże. Strefa komfortu, bo o tym mowa, jest to zbiór przekonań i zachowań, z którymi czujesz się dobrze i które nie wymagają od Ciebie wysiłku. To pewien zakres Twoich rutynowych działań.

Jeżeli np. chodzisz codziennie do pracy, po pracy przychodzisz do domu, włączasz telewizor lub komputer i pijesz piwo (nic oczywiście do piwa nie mam) albo będąc gdzieś wracasz do domu zawsze tą samą drogą, to zakres tych zachowań będzie właśnie strefą komfortu. W strefie komfortu czujemy się dobrze, jednak nie zawsze życie w niej jest dla nas rozwojowe i dobre. 

Jaki powinien być lider?

 
Jaki tak naprawdę powinien być lider? Jakie cechy osobowości powinien posiadać? Czym się wyróżniać? Kim jest LIDER?Osoba przewodząca, stojąca na czele danej grupy. Cechą charakterystyczną lidera jest to, że ludzie chcą go naśladować oraz łatwo poddaje się jego przywództwu.

Rola lidera 
Ludzie oczekują od swych przywódców pomocy w wykonaniu wspólnego zadania, wypracowania zasad współdziałania w zespole oraz reakcji na poszczególnych członków grupy i zaspokojenia ich potrzeb.

Czy i Ty stosujesz tę zasadę?

 
Czy chcaiłbyś poznać jedną z podstawowych zasad ludzi odnoszących sukcesy? Czy chciałbyś podobnie jak oni w sposób łatwy i przyjemny realizować swoje życiowe cele? Jeśli tak, to zapraszam do lektury.

Jakiś czas temu przeczytałem książkę Jacka Canfielda zatytułowaną „Zasady Canfielda”. Książka ta okazała się w moim przypadku strzałem w dziesiątkę. Jej autor przedstawił kilkadziesiąt podstawowych zasad sukcesu. Każdą z nich poparł przykładami z życia prawdziwych ludzi sukcesu. Każdą z nich szczegółowo i w przystępny sposób przybliżył czytelnikowi. Język, jakim ta książka została napisana bardzo mi odpowiadał, więc pochłonąłem ją niemal od razu. Kiedy skończyłem postanowiłem kilka z tych zasad przybliżyć czytelnikom swojego bloga.

W niniejszym artykule chciałbym przybliżyć wam zasadę sukcesu o ciekawie brzmiącym tytule:

Łączna liczba wyświetleń