SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

“Ludzie z celami odnoszą sukcesy ponieważ wiedzą dokąd zmierzają…To jest aż tak proste.” Earl Nighti


Wyznaczenie sobie celu jest podstawowym krokiem w drodze do osiągnięcia sukcesu.  Nie możesz wiedzieć co masz robić, jeżeli nie wiesz co chcesz osiągnąć.

W momencie, w którym zdecydujesz czego pragniesz, określisz swój cel i podejmiesz działanie w kierunku jego realizacji - niemożliwe staje się możliwe. Możesz mieć wszystko.

Aby jednak cel nie tylko wydawał się możliwy do osiągnięcia, ale również przystępny musisz ułożyć plan jego realizacji. Im bardziej konkretny cel, tym większe prawdopodobieństwo, że zostanie on osiągnięty.

Chcesz rzucić swoją pracę i mieć swój własny biznes – o czym trzeba pomyśleć zanim się zdecydujesz

 
Może właśnie o tym myślisz, aby rzucić pracę, do której już nie chce ci się rano wstawać i zacząć własny biznes. Jeśli tak właśnie jest, przeczytaj nad czym powinieneś się zastanowić, zanim zdecydujesz się na ten krok.

Rozważ za i przeciw, abyś był w pełni świadomy na co się decydujesz i abyś nie żałował. Wygląda na to, że powoli kryzys się kończy, ale może to nie być dobrym okresem na zmianę statusu z pracownika na przedsiębiorcę, chyba że wiesz już co konkretnie będziesz robił, masz dobry pomysł i dobry, dopracowany plan. Jeśli nie masz, to powinieneś wziąć pod uwagę, co robiłeś do tej pory, swoje doświadczenie w samozatrudnieniu oraz jaką rolę będzie pełniła twoja rodzina w okresie transformacji.

Mentor... 5 powodów dlaczego posiadanie mentora jest jak położenie ręki na mapie do skarbu

 
Najprawdopodobniej nie masz mentora, podobnie jak większość osób, które chcą założyć własny biznes lub nawet już założyły. A nawet więcej, najprawdopodobniej uważasz, że nie potrzebujesz mentora. Jeśli tak, to warto abyś przeczytał ten artykuł do końca. 

A jak sądzisz, dlaczego najznakomitsi sportowcy, aktorzy czy liderzy biznesu mają mentorów. O niektórych słyszymy, a inni pozostają w cieniu. Prawda jest taka, że każdy kto osiągnął sukces, miał swojego mentora lub kilku mentorów.

Mentora można mieć w każdym zawodzie i w każdej dziedzinie życia. Dobry mentor w jednej dziedzinie, pomoże ci w innych aspektach życia, bo tak jak powiedział Mahatma Gandhi „Człowiek nie może postępować dobrze w jednej dziedzinie życia, gdy w innej postępuje źle. Życie to niepodzielna całość”.

Jest kilka powodów, dlaczego dobry mentor jest jak mapa do skarbu.

Łączna liczba wyświetleń