SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Pasja - brakujący element

 
W poszukiwaniu definicji pasji natknęłam się na wiele znaczeń tego słowa. Najbardziej zaciekawiło i zdumiało mnie to, że niektórzy nie widzą rożnicy między pojęciami pasja a hobby, traktując oba wyrazy jako synonimy.

Dla przykładu, Słownik Języka Polskiego PWN definiuje pasje jako «wielkie zamiłowanie do czegoś». Z kolei Kopaliński określił słowem namiętność różnicę między pasją a hobby, zainteresowaniem czy zaciekawieniem. Wynika z tego, że różnica pozostaje w "natężeniu", sile i zaangażowaniu. Nie bez powodu przecież jest "szewska" pasja.

Jak wizualizacja pomoże ci przyciagnąć wszystko czego pragniesz?

 
Dowiedz się jak najskuteczniej używać siły wizualizacji, żeby zmaksymalizować działanie prawa przyciągania. Dowiesz się w końcu jak skutecznie wizualizować i jak to oddziałuje na twoją psychikę.

Zakładam że wiesz mniej więcej czym jest i jak działa prawo przyciągania, jeśli tak to pomyśl teraz o wizualizacji jako o narzędziu które pomoże dostać ci się tam gdzie chcesz w kontekście realizacji marzeń. Dzięki wizualizacji tworzymy obrazy które stają się integralną częścią naszego podświadomego umysłu. Im bardziej używamy wizualizacji i wierzymy że coś czego chcemy jest już aktualną prawda dla nas tym bardziej zmienia się nasze nastawienie, działania jakie podejmujemy i oczywiście rzeczy jakie przyciągamy do swojej rzeczywistości.

Jesteśmy uczeni schematów, jak to zmienić?

 
Zanim rozpoczniesz działanie, musisz się na nie przygotować mentalnie. Większość ludzi szarpie się z życiem i nic dobrego im z tego nie wychodzi. Choć pracują ciężko nie osiągają sukcesów. 

Każdy z nas jest odpowiedzialny za swoje życie, gadka stara jak świat każdy ją zna i przytakuje głową, ale czy naprawdę w to wierzy? 


Dlaczego więc nie bierzemy odpowiedzialności za własne życie, za własne szczęście. Czy fajnie jest żyć z dnia na dzień? Jesteśmy uczeni schematów, jesteśmy programowani na przeciętność, na nie radzenie sobie samemu. 

Nie przeskoczy się dalej jeśli nie zdejmie się ograniczeń z umysłu. Jeśli zmiana nie zajdzie w głowie, nie będzie jej również widać w życiu.

Kto pyta - wygrywa

 
Umiejętność zadawania właściwych pytań to jeden z kluczy do sukcesu. Aby zadawać mądre pytania, trzeba najpierw nauczyć się pytać, odrzucić strach przed wyśmianiem, przed negatywną opinią innych ludzi. Jak mówi znane powiedzienie: nie ma głupich pytań, głupie mogą być tylko odpowiedzi.

Specjalistami w zadawaniu pytań są dzieci. Dzięki pytaniom poznają otaczający świat. Czasami tych pytań jest naprawdę dużo!

Dlaczego? Po co? Jak? Kiedy? Czemu? Z czym? A dlaczego właśnie tak? Dlaczego nie? To tylko mały przykład.

Łączna liczba wyświetleń