SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Wątpliwości – kiedy budują, a kiedy niszczą?

 
Wątpliwość to jedna z najpopularniejszych emocji towarzyszących człowiekowi. Wyznacznikiem tego, kiedy się pojawia jest system przekonań, który człowiek posiada i wyznaje. Wątpliwość nie musi być stanem negatywnym. Są przecież rzeczy, w które nie chcesz wierzyć!

Czy zdarzyło Ci się kiedyś zwątpić w siebie? Nie jest to przyjemny stan – wiele rozwojowych książek, szkoleń i filmów ma na celu wyeliminowanie go i zastąpienie niezłomną pewnością. Byłoby wspaniale, gdybyś nigdy nie czuł tego stanu w momencie podejmowania ważnych działań, prawda? Będzie jednak ciężko do tego dojść, jeśli nie wiesz na czym polega problem.

Jak wyznaczać i osiągać cele METODĄ S.M.A.R.T?

Wyznaczanie celów jest jednym z najważniejszych czynników osiągnięcia sukcesu. Jeśli wyznaczyłeś już swoje cele, to bardzo dobrze. Pierwszy etap masz już za sobą. Teraz czas na ich osiągnięcie.

I tu sprawa jest nieco trudniejsza, bowiem istotną rolę w osiągnięciu celu odgrywa jego właściwe sformułowanie. Jeśli cel nie będzie dobrze określony, trudno będzie Ci podążać we właściwym kierunku i nie będziesz w stanie ocenić, czy go osiągnąłeś...

Z pomocą może przyjść tutaj bardzo skuteczna metoda wyznaczania celów zwana metodą SMART (z j.ang.). Nazwa powstała od pierwszych liter warunków, które należy spełnić, aby skutecznie wyznaczyć realistyczne i motywujące cele.

12 sprawdzonych metod na budowanie niezachwianej pewnosci siebie

 
W tym artykule poznasz kilkanaście przetestowanych i działających metod, które zaczną budować twoją pewność siebie już od chwili, gdy zaczniesz je stosować.

Poczucie pewności siebie jest absolutnie niezbędne dla każdego, kto dąży do wzrostu, myśli o zrealizowaniu własnych celów, chce osiągać i czerpać z życia więcej.

Niestety wciąż istnieje mnóstwo osób, które cierpią na brak pewności siebie. Spotykają się z problemami, dla których nie widać rozwiązania, a jeśli nawet takie istnieje wymaga sporej odwagi. Czy myślisz, że pewność siebie jest ważna? Zrób już teraz mały test i zadaj sobie jedno pytanie: „Co bym zrobił/a jeśli bym miał nieograniczoną pewność siebie?” lub „Co bym zrobił/a, czemu bym się poświęcił/a jeśli bym miał pewność, że osiągnę sukces?”.

Łączna liczba wyświetleń