SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Jak ćwiczyć skupienie i koncentrację?

autor: Grzegorz Gajcy


Czy podczas dążenia do Twoich celów zdarza Ci się odnosić wrażenie, że inni robią to szybciej, skuteczniej? Czy zauważasz u nich lepsze umiejętności koncentracji, dzięki którym są oni w stanie precyzyjniej wykonywać powierzone im zadania? Jeżeli masz problem z koncentracją i nie możesz się skupić – wyćwicz to!

Kiedy nie szanujesz swojego czasu, masz go coraz mniej. Na pewno zdarzyło Ci się kiedyś usiąść i rozpocząć pracę, po czym większość tego czasu spędzić na czytaniu Facebooka lub rysowaniu kwiatków w zeszycie. W większości przypadków, gdy przyjrzymy się swoim działaniom „z boku”, dochodzimy do wniosku, że tak naprawdę wcale nie jesteśmy zajęci właściwym zadaniem. Koncentracji i skupienia trzeba się nauczyć – jest to umiejętność zdecydowanie warta ćwiczeń. Jej opanowanie pozwala na ogromną oszczędność czasu.

Jak więc nauczyć się skupienia?

Trochę o NieChceMiSizmie

autor: Karolina Drela

Ostatnio natrafiłam na bardzo fajny cytat z książki pani Beaty Pawlikowskiej - było to w jednej z książek z serii "W dżungli...". Zainspirował mnie. Czym w ostatecznym rozrachunku może się okazać niechcemisizm? Jakie są jego prawdziwe powody i jak sobie z nimi radzić? Posłuchajcie...

"Co to właściwie znaczy że ci się "nie chce"? To znaczy, że świadomie podejmujesz decyzję o tym, że nie zrobię czegoś, co uważałeś za słuszne i co powinno być zrobione. A jeśli tego nie zrobisz, to jak możesz się spodziewać, że twoje życie będzie lepsze, szczęśliwsze, bardziej udane? Jeśli poddasz się uczuciu zniechęcenia i usprawiedliwisz swoje lenistwo, to wyrazisz też zgodę na to że będziesz smutny, rozgoryczony, rozczarowany, zły na siebie (...) Czy tego właśnie chcesz? Pewnie nie."

I jeszcze tylko kwestia z czego wynika aktualny "niechciej". Czy jest to coś co odkładasz od bóg wie kiedy i ciągle jakoś tak...no...nie chce Ci się? Powstaje pytanie dlaczego? Powody mogą być skrajnie różne.

Łączna liczba wyświetleń