SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Pułapki perfekcjonizmu i dążenia do doskonałości, czyli diabelski układ.

 
Często w swojej pracy spotykam się z ludźmi, którzy przeżywają prawdziwe katusze, próbując uczynić swoje życie idealnym. Osoby, te cierpią na perfekcjonizm. W swojej głowie słyszą nieustannie diabelską mantrę: Cokolwiek zrobiłeś, mogłeś zrobić to lepiej. 

Nigdy nie mają dość. Machina pędzi na oślep, a rozdrażnienie pojawia się za każdym razem, kiedy coś nie układa się po ich myśli. Rujnują nie tylko swoje życie, ale i życie bliskich.

A Ty wiesz jak zmierzyć swój sukces?

 
Pojęcie sukcesu jest bardzo głębokie - określa w głównej mierze działanie - mające na celu spełnienie marzeń osoby pragnącej sukcesu. Często błędnie łączone tylko z niezależnością finansową. Błędnie stawiane są tu tylko pieniądze na mecie w drodze do sukcesu. 

Ale czy osoba pragnąca posiadać samochód - po jego zakupie odniosła sukces? Czy osoba dążąca w życiu do zakupu mieszkania - po jego zakupie odniosła sukces? Czy osoba robiąca to, co lubi i to, co ją inspiruje w życiu zawodowym odniosła 100% sukces?

(Nie) urodziłem się geniuszem. (Nie) zasługuję na sukces - negacje.

 
Negacje są istotnym czynnikiem naszego życia. Czasem ktoś zupełnie o tym nie wiedząc swój własny sukces zawdzięcza właśnie negacjom. Używanie negacji we właściwy sposób, przynosi równie oczekiwany efekt, podobnie jak pozytywne myślenie.

Dziś głośno jest trąbione o mocy negacji na wszelkiego rodzaju seminariach, czy podczas pracy z afirmacjami. Jeżeli ktoś potrafi operować negacją, łatwo poradzi sobie z każdym problemem w swoim życiu. Umysł każdego człowieka jest skonstruowany w niesamowity sposób. Według Louise L. Hay w każdym z nas tkwi małe dziecko. Dziecko natomiast jest niezwykle przekorne i dzięki temu można powiększać swoje sukcesy. Naukowcy są zdania, że nasze wewnętrzne dziecko nigdy nie przekroczy wieku ośmiu lat nawet, gdy nasze ciało fizyczne będzie miało siedemdziesiąt, czy osiemdziesiąt.

Łączna liczba wyświetleń