SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Zadbaj o cenny czas

 
W dzisiejszym świecie żyjemy w rozterce. Z  jednej strony, chcemy ze wszystkim zdążyć, załatwić wiele spraw, być do przodu i wszystko mieć poukładane i dopięte na ostatni guzik, z drugiej tęsknimy za spokojem, luzem i brakiem napięcia wywołanego zapełnionym po brzegi kalendarzem. Może jednak jest złoty środek na te skrajne sytuacje? 

Zanim zaczniesz się organizować najpierw musisz uświadomić sobie najważniejszą zasadę: nie da  się zarządzać czasem, ten jest niezmienny. To nad czym można pracować to my sami, nasze nawyki i zachowania. To normalne, że zdarza się myśleć, że czasu jest za mało, ale wiele zależy od nas. Efektywna praca to taka, dzięki której możesz wygospodarować czas na obowiązki i życie prywatne. Przed wami kilka rad jak to osiągnąć.

Ucieczka z więzienia ograniczających przekonań


"Ludzie nie są więźniami losu, a jedynie więźniami swoich własnych umysłów." - Franklin Roosevelt. Dowiedz się czy, również ciebie, ograniczające przekonania powstrzymują przed realizacją potężnego potencjału.

Kiedy cyrkowy słoń jest jeszcze mały i słaby jedna z jego nóg przywiązywana jest liną do drewnianego pala. Oczywiście próbuje się on uwolnić, lecz jego usilne starania wciąż są ograniczane przez zbyt mocną dla niego linę. Próbuje do utraty sił przez minuty, godziny, dni, tygodnie, lata… by w końcu poddać się i odsunąć wolność w rzecz straconą i niemożliwą. Lata później, gdy słoniątko staje się potężnym zwierzęciem a jego masa wynosi 6 a nawet 7 ton jego noga wciąż jest przywiązywana do tej samej liny i tego samego już starego drewnianego pala. Słoń jednak już się nie wysila… nie próbuje się uwolnić. Jakiś czas temu, poznał smak porażki i doświadczył na własnej skórze, że uwolnienie się jest niemożliwe. Został uwięziony przez ograniczające przekonanie. Mimo swojej siły i możliwości, które w każdej chwili pozwalają mu pokonać przeciwności on pozostanie na zawsze w cyrku bez realizacji marzenia o wolności.

Łączna liczba wyświetleń