SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Czym jest Inspiracja?

Inspiracja to naturalne źródło naszej motywacji i zmian w naszym życiu, dlatego warto ją poznać. Dzięki niej wiele magii może się wkraść w nasze życie.

Wszyscy wiedzą coś na temat inspiracji, często mówi się o inspirujących książkach czy też filmach. Ogólnie wiemy, że jest to coś co porywa nasze serca i zaczynamy nagle myśleć w nowy zupełnie świeży sposób jak gdybyśmy obudzili się z zimowego snu i dopiero przejrzeli na oczy. Jest to wspaniałe uczucie ale czym rzeczywiście ,,ona'' jest.

Jak zyskać 2 godziny dziennie więcej czasu?

Jak wszystkim wiadomo każdy z nas ma do wykorzystania 24 godziny dziennie bo tyle trwa nasza umowna doba. Jeżeli chcemy je optymalnie wykorzystywać do osiągania sobie obranych celów, musimy być w tym bardzo skrupulatni, ponieważ czasu nie można cofnąć więc musimy robić wszystko co w naszej mocy aby go wykorzystać jak najlepiej.

Czas jaki mamy do zagospodarowania jest w miarę stały dla wszystkich i wcale nie jest go tak dużo, jak może się pozornie wydawać. Czas jest pożytkiem ograniczonym w formacie ilościowym, który co więcej nie daje się cofnąć, składować, nie można go kupić, zwielokrotnić, nie daje się niczym zastąpić i nieustannie upływa. Największym problemem ludzi jest marnowanie czasu. Istnieją dwie podstawowe grupy uwarunkowań marnotrawstwa czasu. Jedną grupę stanowimy my i nasze problemy z samokontrolą i zarządzaniem sobą w czasie, np. gadatliwość bez celu, z drugiej strony brak komunikatywności która uniemożliwia dużo szybsze załatwienie spraw na przykład przez skorzystanie z czyjejś wiedzy, brak ambicji.

Łączna liczba wyświetleń