SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Twój sukces: bądź odważny!

Czym jest odwaga? Pewnie stwierdzisz, że człowiekiem odważnym jest ten, który nie odczuwa lęku!!!! Otóż nie! Odwaga nie polega na braku lęku, lecz na jego przezwyciężaniu.

Jednym z  najsilniejszych i najbardziej paraliżujących lęków jest przed niepowodzeniem. Boimy się, że nasze zamierzenia nie powiodą się i poniesiemy porażkę narażając się przy tym na śmieszność i krytykę otoczenia. Nasze negatywne nastawienie powoduje, że boimy się podjąć decyzje i zrobić pierwszy krok, a jeśli już go zrobimy to i tak jedno małe niepowodzenia sprawia, że rezygnujemy. Nasz strach przed porażka jest tak silny, że przestajemy myśleć logicznie i stajemy się podatni na otaczające nas środowisko, które podpowiada nam, że lepiej stać w miejscu i nie wychylać się.

Nie bój się niepowodzeń, zaakceptuj je, wyciągaj wnioski i kontynuuj swoje wysiłki. Niepowodzenie jest naturalnym następstwem podejmowania prób. Prawdziwa klęska następuje dopiero wtedy, gdy rezygnujesz z dalszego działania.

Anty krytykowanie – jak odblokować największy hamulec w nauce, tworzeniu i pracy?

„Z górki na pazurki!!!” – krzyknęliśmy, gdy samochód zaczął zjeżdżać w dół z wielkiej góry. Jechaliśmy wąską drogą przez las. Wakacyjny nastrój nie udzielał się jednak wszystkim.

„Stary grat” – krytykował mój ojciec– „Nie chce jechać szybciej”. Ojciec wściekał się na samochód całą drogę, skutecznie umilając wszystkim życie.

Gdy dojechaliśmy do miasteczka w dole okazało się, że cały czas miał zaciągnięty hamulec ręczny. „Stary grat, co?” – powiedziałam do ojca – „Sam zaciągnąłeś hamulec…”

Czy Ty też czasem masz wrażenie, że Twoja nauka idzie tak wolno jakbyś jechał z zaciągniętym hamulcem?

Jeśli tak, to czytaj dalej, bo w tym artykule dowiesz się:

Łączna liczba wyświetleń