SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Chcesz odnieść sukces? Czytaj książki!


To niesamowite jak wiele osób inwestuje swój czas i środki na rozwój firmy, a pomijają inwestycję w samego siebie.
Czy zauważyłeś, że bogaci ludzie mają bibliotekę pełną książek? Jak myślisz czy dlatego, że są bogaci i stać ich na kupowanie książek? Oczywiście, że nie!

Są tak bogaci bo odpowiednio wcześnie zaczęli czytać!

Większość ludzi idzie przez życie bez żadnego konkretnego planu popełniając przy tym wszystkie możliwe błędy, a kiedy nie mają już sił podnosić się po kolejnej porażce, sfrustrowani wychodzą z założenia, że w życiu i biznesie trzeba po prostu mieć szczęście albo trzeba być cwaniakiem i złodziejem.

Jest takie stare powiedzenie „nie wyważaj drzwi otwartych".

Jeżeli chcesz osiągnąć sukces w jakiejkolwiek dziedzinie życia sięgnij po wiedzę! Cała wiedza jakiej potrzebujesz jest gdzieś zapisana. Oczywiście trzeba się wysilić i trochę poszukać, ale naprawdę warto. Dziś w ciągu zaledwie kilku godzin możesz zdobyć wiedzę stanowiącą efekt wielu lat doświadczeń i badań różnych ludzi. Musisz jednak wyjść naprzeciw informacji. Od czego w końcu mamy wolność słowa i druku.
  
Nie musisz popełniać wszystkich możliwych błędów. Zacznij czytać książki.
Dlaczego czytanie książek to taka ważna sprawa?

Książki podsuwają pomysły! A pomysły są bezcenne.

Czasami jedno zdanie, jedna myśl, idea może zmienić całe życie.

Czy zauważyłeś, że bogaci ludzie mają bibliotekę pełną książek? Jak myślisz czy dlatego, że są bogaci i stać ich na kupowanie książek? Oczywiście, że nie!

tak bogaci bo odpowiednio wcześnie zaczęli czytać. Wykorzystaj fakt, że żyjesz w uprzwilejowanych czasach i masz dostęp do wiedzy.

Pomyśl tylko. Gdybyś przeczytał zaledwie dwie książki tygodniowo to w ciągu roku przeczytasz ok. 100 książek, a w ciągu 10 lat 1000 książek. Jak myślisz czy przeczytanie 1000 książek mogłoby zmienić Twoje życi­­­e? Jasne, że tak.

Ktoś kiedyś powiedział, że człowiek jest sumą książek jakie przeczytał. Być może pomyślisz, że dwie książki tygodniowo to dużo. Skąd wziąć na to czas? Pierwsza książka jaką powinieneś przeczytać to książka o szybkim czytaniu . Jeżeli trochę poćwiczysz to przeczytanie dwóch książek zajmie ci zaledwie kilka godzin.

Czy wiesz, że poświęcając zaledwie 1 godzinę dziennie na czytanie książek poświęconych konkretnemu zagadnieniu , to w ciągu 5 - 6 lat stajesz się ekspertem w tej dziedzinie, który może udzielać wywiadów w telewizji?

Zatem nie marnuj czasu. Czytaj książki!

Wiele ciekawych, praktycznych i inspirujących pozycji możesz znaleźć TUTAJ


---------------------------
Autorem artykułu jest Eryk Grzeszkowiak

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń