SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Przychód pasywny

Czy wiesz na czym dokładnie polega przychód pasywny?

Gdybyś miał sobie wyobrazić , że oddajesz się przyjemnościom życia, rozwijasz swoje pasje, a na twoje konto wpływa co miesiąc pokaźna suma pieniędzy.  Jesteś niezależny i nie musisz chodzić do pracy, chyba, że chcesz. Wreszcie możesz robić to o czym zawsze marzyłeś, ale do tej pory nie miałeś pieniędzy. Albo miałeś pieniądze, ale nie miałeś czasu by je wydawać.

Teraz możesz w końcu korzystać z życia, bo masz czas i pieniądze, które wpływają regularnie na twoje konto. Jest ich dokładnie tyle ile potrzebujesz. Czy to nie cudowne?

Tak, jest to z pewnością wspaniały obraz życia i dodam jeszcze, że bardzo realny. Problem w tym, że ludzie nie wierzą w to i wolą zająć się swoja praca na etacie, żyć od pensji do pensji, tracąc wiele z ich cennego czasu. Owszem, może się zdarzyć i tak że Ty też się do tego nie przekonasz koncentrując swoja uwagę na przeszkodach, a nie na szansach.

Piszę ten artykuł by otworzyć ci oczy na nowe możliwości, które daje ci życie, możesz być kim tylko zechcesz. Większość największych ludzi tego świata pochodziła z biednych rodzin, nie kończyli najlepszych uczelni, ale to co ich różniło od innych to bezgraniczna wiara w siebie, kreatywność  i upór w dążeniu do celu. Jeśli chciałbyś żyć w sposób jaki opisałem na samym początku to zachęcam i radzę Ci przeczytać ten artykuł do końca.

Cóż to takiego jest ten przychód pasywny?

Otóż praca wykonana raz, przynosi nam zyski przez dłuży okres czasu a śmiem nawet twierdzić , że dożywotnio. Przykładem takiej pracy może być napisanie książki. Piszemy ją raz, zajmuje nam to określoną ilość czasu, miesiąc, trzy, pół roku, rok itp. Gdy już ją skończymy oddamy do wydawnictwa to ze sprzedaży czerpiemy zyski. To nie my zajmujemy się sprzedażą i promocją. Pracę wykonaliśmy raz (napisaliśmy książkę) a teraz czerpiemy z tego profity.

Wokół przychodu pasywnego narosło wiele mitów, choć sama idea jest naprawdę prosta.

W większości przypadków ludzie wymieniają swój czas na pieniądze. Pracują po 8 i więcej godzin, a za ta prace otrzymują na bieżąco wynagrodzenie. W momencie gdy przestaną chodzić do pracy, kurek z pieniędzmi zostaje zakręcony.

Dlatego większość ludzi tak bardzo boi się utraty pracy.

Przychód pasywny jest stanem finansowym, który zdobywa się ciężką i wytrwałą pracą - ale pracą mądrzej ukierunkowaną niż po prostu na etacie. Pracą zainwestowaną w to by nasze pieniądze, biznes, mieszkanie czy inne aktywa zarabiały na nas. Tak jak wspomniałem: przychód pasywny otrzymywany jest wtedy, gdy raz wykonana praca (akcja, działanie) przynosi ciągłe zyski. Mając odpowiednie zrozumienie relacji aktywa-przychód pasywny, możesz wprowadzić trwałe zmiany do swojego życia. Zacznij od dziś, przychód pasywny to nie wygrana na loterii, dlatego sam musisz po niego sięgnąć.

W tym momencie pojawiają się wątpliwości, kolejny mit o przychodzie pasywnym - “Ale ja nie mam pieniędzy, ale ja nie mam pomysłu.” Kolejne dwa fakty dotyczące tego zagadnienia brzmią zatem:

“Nie musisz mieć pieniędzy, żeby zacząć budować przychód pasywny.”

oraz

“Możesz skorzystać ze skutecznych pomysłów innych ludzi, aby budować przychód pasywny.”

Oba te fakty sprawiają, że każdy, naprawdę każdy może dążyć do tego celu. Jedyną barierą jest tu brak chęci. Jeśli chcesz działać, to zadziałasz, jeśli nie umiesz, to możesz się nauczyć, jeśli CHCESZ.

Twoja wola + twoje działania= krok do przodu. Samo działanie nie gwarantuje sukcesu w tej dziedzinie, potrzebne jest ciągłe doskonalenie, poprawianie swoich pomysłów, doskonalenie umiejętności, tak by coraz skuteczniej zdobywać aktywa. Dlatego kolejnym faktem jest:

“Budowanie przychodu pasywnego stanowi oddzielną, wyjątkową umiejętność, której każdy musi się uczyć od podstaw”

Dopóki nie osiągniesz zrozumienia czym jest przychód pasywny, nie zdołasz rozwinąć mądrości w tej dziedzinie. Ja sam wciąż potrzebuję analizować, jak przychód pasywny realizuje się w różnych okolicznościach. Jak wykorzystać daną sytuację na swoją korzyść. To umiejętność - a nie przypadek. Długotrwale kształtowana zdolność, by, tam gdzie inni widzą beznadziejną sytuację, dostrzegać okazję do zysków. Umieć zmieniać przeciwności losu w szanse na korzyści finansowe.

Według multi- milionera zajmującego się edukacja finansową - Roberta Kiosakiego , najlepszym sposobem na wygenerowanie sobie pasywnego przychodu jest MARKETING SIECIOWY. Pisze on o tym w swojej książce pt. "Szkoła biznesu". Jeśli chcesz się dowiedzieć czym jest i na czym polega marketing sieciowy to polecam tą książke, a także zapraszam do lektury artukułu na ten temat, który znajdziesz tutaj.

Mam nadzieję że ten artykuł, skutecznie przedstawił Ci przychód pasywny, jako stan finansów i  styl życia , który możesz osiągnąć. Zachęcam Cię, byś w tym temacie się rozwijał.

Na zakończenie proszę, obejrzyj tą krótką bajkę, która jest w rzeczywistości odzwierciedleniem tego, co każdy z nas robi w prawdziwym życiu. Obejrzenie tego filmu pozwoli odkryć nam na nowo prawdziwą wartość przychodu pasywnego. Miłego oglądania ;)źródło:     http://www.michalpajak.pl             
                  http://powerblog.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń