SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Zbuduj Swój Biznes – Zdecyduj już dziś

 
Zbuduj Swój Biznes – Zdecyduj już dziś 

„Nie wzoruj się na przegranych, jeśli chcesz wygrać”.

Nie narzekaj na inflację i wysokie ceny. Dąż do zarabiania takich pieniędzy, aby żadne ceny nie miały dla Ciebie znaczenia. Nie marnuj czasu. Marnując czas marnujesz pieniądze.

Obserwując zachowania młodych ludzi, można stwierdzić, że w dalszym ciągu większość z nich szuka dobrego i pewnego etatu. Zdobywają wiedzę w szkole, na studiach, często uczestniczą w dodatkowych kursach i szkoleniach. Coraz więcej osób uczy się więcej niż jednego języka obcego. Niektórzy nawet kolekcjonują dyplomy, certyfikaty i inne „ potwierdzenia” ich wiedzy – z myślą, że to im pomoże zarabiać w przyszłości duże pieniądze.

Zadajmy sobie jednak pytanie: Czy to wystarczy?

Czy wystarczy posiadać tylko wiedzę, którą posiada wiele innych osób? Czy sama wiedza jest kluczem do zarabiania dużych pieniędzy? Czy wystarczy tylko być osobą, która zdobywa dobre „stopnie” w szkole i na studiach?

Takie przekonanie bierze się oczywiście z naszego dzieciństwa. Każdy przecież wie, że rodzice bardzo chcą mieć dzieci, które zdobywają dobre oceny . Wiele osób jest w 100 % przekonana, że jakość ocen ma wpływa na nasze dalsze – dorosłe życie.

W większości przypadków jednak jakość ocen nie odzwierciedla przyszłych zarobków.
Zwykle uczniowie „piątkowi” pracują na etacie w firmach uczniów „czwórkowych i trójkowych”.
Wszyscy wiemy, że blisko 90% ludzi kończąc edukację – myśli o znalezieniu dobrej pracy. Mało kto zaczyna poważnie myśleć i rozwijać swój Biznes. Oczywiście powodem jest to, że obserwujemy swoich bliskich. Rodzice, znajomi, przyjaciele są dla nas pewnymi wzorami. Bardzo często opieramy się na ich opiniach i próbujemy iść tą samą drogą. Jest oczywiste, że młody człowiek nie otrzyma wsparcia mentalnego od rodziców, jeśli oni przez całe życie pracują na etacie i „ledwie wiążą koniec z końcem”.

Jak możesz zmienić taki Stan rzeczy?
Zanim odpowiem Ci na to pytanie, przytoczę słowa z książki Roberta Kroola „Droga do zysków i satysfakcji”:

„ Jeżeli na przykład dokładnie słuchasz swoich rodziców, to skończysz jak oni. Jeżeli słuchasz kolegów, skończysz jak oni. Jeżeli słuchasz wiadomości, to po pewnym czasie będziesz równie przepełniony goryczą i smutny jak one. Jeżeli słuchasz szefów, liderów, skończysz jak oni! Dlatego słuchaj ludzi, którzy mogą przekazać Ci informacje potrzebne do osiągnięcia Twojego sukcesu, Twojego szczęścia. Nie wzoruj się na przegranych, jeśli chcesz wygrać”.

Co możesz zrobić już TERAZ?

1.Znajdź odpowiednie środowisko ( grupę ludzi, którzy mają konkretne cele, podobne do Twoich)
2.Znajdź osobę, którą możesz i chcesz naśladować.
3.Przestań wprowadzać w życie „porady” tych ludzi, którzy nic w życiu nie osiągnęli i przez cały czas borykają się z brakiem pieniędzy
4.Zacznij Tworzyć własny Biznes – dobrym sposobem jest marketing sieciowy (dowiedz się więcej)
5.Zbuduj sieć kontaktów – poznawaj nowych ludzi każdego dnia
6.Wykorzystuj w pełni swój wolny czas ( unikaj przesiadywania przed TV, przestań zajmować się plotkami, czytaj literaturę biznesową i motywacyjną


… to tak na początek.

Jeśli chcesz osiągać inne rezultaty niż 99% ludzi, MUSISZ też działać inaczej niż te 99%.
Nie szukaj pracy, szukaj pieniędzy.
Nie narzekaj na inflację i wysokie ceny. Dąż do zarabiania takich pieniędzy, aby żadne ceny nie miały dla Ciebie znaczenia.
Nie marnuj czasu. Marnując czas marnujesz pieniądze.
Ustal konkretny cel finansowy, następnie stwórz plan jego osiągnięcia. Zdobądź potrzebną wiedzę
i zacznij działać szybko. Nie czekaj aż skończysz studia czy kolejny kurs lub szkolenie.
Właściwy czas na działanie jest właśnie TERAZ.

DZIAŁANIE to podstawa. Pamiętaj, że Tylko Ty decydujesz o swojej finansowej przyszłości. Tylko Ty odpowiadasz za tą przyszłość.

Nie pozwól, aby ludzie bez żadnych celów, okradali Cię z Twoich marzeń.

źródło: artelis.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń