SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Jak o sobie myślisz, takim się stajesz.

To myśli decydują o tym jacy jesteśmy. Pewność siebie nie jest cechą wrodzoną, a raczej przekonaniem danej osoby, że posiada ją. Jeśli każdego dnia oskarżasz siebie o nieśmiałość, kompleksy czy słabość to tylko to pogłębiasz. Dzisiaj zajmiemy się tym jak zmienić negatywne przekonani w pozytywne.   


Porzuć szkodliwe przekonania na swój temat, kultywuj pozytywne!

Musisz wiedzieć, że to jaki jesteś zależy w głównej mierze od tego jakie masz przekonania na swój temat. Myśląc o sobie jako o kimś pewnym siebie, zdecydowanym i energicznym takim właśnie będziesz! To fantastyczne, możesz być tym kim chcesz i nie ogranicza Cię nic poza Tobą samym (a właściwie Twoim umysłem).

Umysł dzieli się na świadomy i podświadomy. Świadomością posługujesz się gdy rozmawiasz z kimś, podejmujesz jakąś (świadomą) decyzje lub grasz w karty. Można powiedzieć, że świadomość jest kapitanem statku (ustala kurs, podejmuje decyzje itd.), a podświadomość wykonuje bez żadnego sprzeciwu jej polecenia. Świadomość wyłącza się gdy zasypiamy, podświadomość jest aktywna cały czas. Kieruje pracą naszego organizmu np. biciem serca oraz naszymi zachowaniami (to nas interesuje;)). Jeśli mówisz sobie: „nie stać mnie na to”, „jestem mało wartościowy” to Twoja podświadomość bieżę to za fakt i takim właśnie się staniesz. Najważniejsze jest więc żeby wybierać takie przekonania i myśli, które nam odpowiadają i przekazywać je podświadomości.

Ćwiczenie:


Rozpoznaj swoje szkodliwe przekonania i zmień je na pozytywne. Najlepiej usiądź wygodnie, weź kartkę, długopis i zacznij pisać od punktów to jak postrzegasz siebie i świat. Możesz zacząć: „uważam siebie za osobę:”, a później „świat jest dla mnie:”. Napisz wszystko co przyjdzie Ci do głowy, najlepiej gdybyś się długo nie zastanawiał.Następnie wypisz jedną z tych rzeczy na oddzielną kartkę (dużymi literami), a poniżej opisz jak to przekonanie wpływa na Twoje życie np. dla przekonania „jestem nieśmiały” może być następujący skutek: „unikam kontaktów z innymi ludźmi, nie lubię wychodzić z domu przez co mam mało znajomych”. Na drugiej stronie kartki napisz pozytywne przekonanie będące przeciwnością wcześniejszego, czyli jeśli napisałeś „jestem nieśmiały” to po drugiej stronie napisz „jestem duszą towarzystwa”. Niżej napisz także co dobrego wnosi to do Twojego życia.


Druga część ćwiczenia jest bardzo ważna. Gdy już opiszesz swoje szkodliwe przekonania w wyżej przedstawiony sposób, wraz z ich pozytywnymi odpowiednikami, zacznij każdego dnia skupiać się na jednym z nich. Na przykład jutro żyj  przekonaniem, że potrafisz rozmawiać z innymi. Rano powtarzaj sobie: „jestem duszą towarzystwa, potrafię rozbawić innych. Ludzie darzą mnie sympatią”. Wyobraź sobie jak będzie wyglądał ten dzień, zobacz siebie w różnych sytuacjach i poczuj się tak wspaniale jakby to już się stało. Później staraj się postępować odpowiednio do Twojego przekonania.


Ale uwaga: może nie wyjść od razu, lecz nie zrażaj się. Gdy pokłócisz się z kimś to oczywiste, że na drugi dzień będzie dla Ciebie negatywnie nastawiony i może nie mieć ochoty do rozmowy. Ważne by pomału, krok po kroku wprowadzać nowe, pozytywne przekonania do swojego życia, tak, że niebawem wejdą Ci w krew i wszyscy dostrzegą nowego Ciebie;)


Lista pozytywnych przekonań, które warto byś wprowadził do swojego życia:
- sam decyduje o tym jak wygląda moje życie
-ludzie okazują mi miłość i szacunek
-nie ma porażki, jest tylko informacja zwrotna
-moje ciało jest w harmonii, cieszę się pełnią zdrowia
-pieniądze płyną do mnie szerokim strumieniem
-mam głowę pełną pomysłów
-potrafię rozwiązywać problemy
-jestem pewny siebie, znam swoją wartość
-wszechświat mnie wspiera we wszystkim co robię
-jestem wdzięczny za wszystko co mnie spotyka
-życie jest wspaniałym darem
-ludzie patrzą na mnie przychylnie, popierają mnie w działaniu
-mam dystans do siebie i do opinii innych ludzi

Pewna 75-letnia pani wpadła w nawyk powtarzania sobie: „Tracę pamięć”. Pewnego dnia postanowiła jednak, że będzie sugerować sobie parę razy dziennie coś wręcz przeciwnego i powiadała do siebie: „Od dzisiaj moja pamięć wyostrza się pod każdym względem. Zawsze i wszędzie zdołam sobie przypomnieć, co tylko zechcę. Wyraźniej i trwalej będę zapamiętywać wrażenia zmysłowe. Wszystko będzie mi się bardzo łatwo utrwalać w pamięci. Cokolwiek zapragnę sobie przypomnieć, ukaże mi się przed oczyma duszy niezwłocznie i w ostrych konturach. Dzień po dniu będę robić wyraźne postępy i niedługo będę miała pamięć lepszą niż kiedykolwiek.” Po trzech tygodniach uszczęśliwiona spostrzegła, że w pełni odzyskała pamięć.

J. Murphy „Potęga podświadomości”

źródło: artelis.pl

1 komentarz:

  1. Artykuł bardzo mi się podobał. Jest ciekawy. Przed przeczytaniem posiadałam już wiedzę na ten temat więc ten artykuł nie był dla mnie nowością. Sama na sobie doświadczyłam jak można się całkowicie przeobrazić z nieśmiałej dziewczyny z kompleksami w dojrzałą młodą kobietę znającą swoją wartość, będącej w harmonii ze sobą i ze światem i MYŚLĄCEJ GŁÓWNIE POZYTYWNIE MAJĄC GŁOWĘ WYPEŁNIONĄ RADOSNYMI MYŚLAMI I WIARĄ ,ŻE NAJLEPSZE JEST WCIĄŻ PRZEDE MNĄ. ŻYCIE JEST CUDOWNYM DAREM I PIĘKNĄ PRZYGODĄ!Pozdrawiam autora artykułu i jego czytelników, niech moc będzie z Wami! Monika

    OdpowiedzUsuń

Łączna liczba wyświetleń