SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Nastawienie do życia

Twoje sukcesy czy porażki zawsze niosą ze sobą coś lepszego niż Ci się wydaje. Powiedz życiu TAK. Twoje nastawianie to jeden z głównych czynników decydujących o tym czy odniesiesz sukces w życiu.

Właśnie teraz, dokładnie w tej chwili, decydujesz o tym jak potoczy się dalej Twoje życie. Każda kolejna decyzja, którą podejmujesz ma wpływ na to czy Twoja ścieżka rozwoju poprowadzi cię prosto do celu, czy może stanie się ona długa i kręta. Głównym czynnikiem mającym wpływ na podejmowane przez Ciebie decyzje jest Twoje nastawienie do życia.Nastawienie, lub inaczej, postawa wobec czegoś, jest wypadkową dwóch czynników: tego co Ci przekazano we wczesnych latach życia czyli doświadczeń na Twojej ścieżce rozwoju oraz wiary w siebie. To pierwsze niekoniecznie zależało od Ciebie, dzisiaj jednak tworzy Twój paradygmat i z całą pewnością nie jest łatwe do „wyprostowania” - w końcu „czym skorupka za młodu nasiąknie...”. Na to drugie, owszem, masz wpływ i Tylko od Ciebie zależeć będzie, czy Twoja wiara będzie wystarczająco silna by porwać się z motyką na Słońce. W końcu to czego dzisiaj nie potrafisz ale chcesz wystarczająco mocno zdobyć - na takie miano właśnie zasługuje.

W ostatnich latach mojej szkoły podstawowej modne były pamiętniki. Zwłaszcza na koniec szkoły. Wtedy to jedna koleżanka napisała mi, że „życie jest piękne, ale trzeba umieć żyć”. Wtedy zupełnie nie rozumiałem znaczenia tych słów, dziś jednak mogę podzielić się nim z Tobą.

Wszystko co Cię spotyka w życiu jest dla Ciebie dobre. Powoduje, że wzrastasz.

Mając pozytywne nastawienie do owych zdarzeń, niezależnie od tego czy samo zdarzenie postrzegasz jako pozytywne, czy też nie, dużo szybciej znajdziesz wyjście z sytuacji lub wyciągniesz wnioski na przyszłość. Podczas gdy przy negatywnym podejściu do tematu, w ogóle nie będziesz szukać wniosków, bo i w czym, w sytuacji o której chcesz jak najszybciej zapomnieć?

Świat, w którym żyjemy kocha zwycięzców, nie lubi zaś przegranych. Wiadomo: o zwycięzcach mówią wszyscy a o przegranych nikt nie pamięta. Jednak właśnie zachowując pozytywne nastawienie do życia, w łatwy spośród stajesz się zwycięzcą - kimś, kto ma kontrolę nad własnym życiem, kimś kto jest za siebie odpowiedzialny.

Wtedy Twój każdy sukces może być jeszcze większy a każda porażka, w sukces może się obrócić. Tak jak odwrotny paranoik, powiedz życiu TAK i wiedz, że okoliczności są zawsze po Twojej stronie, bo taka jest Twoja ścieżka rozwoju.

źródło: artelis.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń