SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Jak skończyć odwlekanie i zabrać się do pracy ?

Czasami jesteśmy w takiej sytuacji, kiedy koniecznie musimy zabrać się do działania , ale zupełnie nie mamy na to ochoty. Odwlekamy ten moment jak się tylko da - ale niestety czasu nie można zatrzymać - a nasze terminy zbliżają się nieubłaganie. Podejmujemy decyzję - trzeba wziąć się do pracy - ale od czego zacząć? Dobre przygotowanie - to podstawa sukcesu.

Oto moje sprawdzone sposoby.

Po pierwsze:
Zaplanuj czego Ci potrzeba do wykonania twojej pracy - niezbędne przybory , materiały, pomoce biurowe itp. Ważne, żeby to były naprawdę rzeczy niezbędne. Np jeśli mam coś naszkicować: ołówek, gumka, papier itp.


Po drugie:
Przygotuj sobie miejsce do wykonania tej pracy. Dobrze je zorganizuj. Np.jeśli masz pracę biurową, dobrze jeśli masz duże biurko, gdzie wszystko co Ci jest potrzebne będzie w zasięgu ręki. Zadbaj o to, żeby było ci wygodnie, i żebyś mógł się skupić. Koniecznie pochowaj wszystkie niepotrzebne przedmioty, które tylko będą Cię rozpraszać. Innymi słowy: zrób porządek w miejscu pracy.

Po trzecie:
Teraz zgromadź wszystkie potrzebne rzeczy w jednym miejscu, żebyś nie musiał się już odrywać w trakcie pracy szukając np długopisu. To pomoże Ci utrzymać stan skupienia podczas pracy.

Po czwarte:
Wybierz odpowiednią porę pracy. Oszacuj w przybliżeniu ile dana praca powinna ci zająć czasu. Jeśli przyjmiesz że powinieneś się uporać ze swoim zadaniem w czasie godziny, raczej nie bierz się za to, wiedząc np. że za pół godziny będziesz miał gości. Wybierz porę, kiedy będziesz dysponował odpowiednią ilością
czasu.

Po piąte:
Ważne jest odpowiednie nastawienie. Jeśli myślisz o swojej pracy - ojej jakie to trudne, jak ja nie lubię takich spraw - nic dziwnego, że trudno ci się za nią zabrać. W takim przypadku podejdź do tego z innej strony. Pomyśl raczej tak - to nie jest takie skomplikowane, a jeśli podzielę tą pracę na etapy, to właściwie jest zupełnie proste i możliwe do wykonania.

Po szóste:
Wyznacz sobie termin wykonania tej pracy. Np." Do godziny dziesiątej powinnam to naszkicować"

Po siódme:
Wyznacz sobie nagrodę jaką sobie dasz po wykonaniu pracy: Np. Jak skończę - idę na spacer!
Ważne - nagroda jest po wykonaniu pracy - nigdy przed pracą ! Pozwalając sobie na drobne przyjemności przed rozpoczęciem pracy - nabierasz złych nawyków- uczysz się odwlekania.

Po ósme:
Jeszcze przed rozpoczęciem pracy wyeliminuj wszystko co mogłoby Cię od niej odrywać; niech dzieckiem zajmie się współmałżonek, wyłącz radio, telefon. Zadbaj o skupienie. Jeśli skoncentrujesz się na pracy możesz skończyć przed czasem, który sobie wyznaczyłeś.

I to by było na tyle.
Po wykonaniu pracy koniecznie daj sobie nagrodę,którą sobie wcześniej wyznaczyłeś.

Życzę powodzenia.


--
Agata Szlendak
właściciel strony "Wszystko o nieruchomościach"
http://nieruchomosci1.ovh.org
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń