SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Strach przed biznesem

Często ludziom w naszym kraju wydaje się, że biznes w Polsce nie może się udać. Skąd takie przekonanie? Dlaczego tak bardzo boimy się sami prowadzić przedsiębiorstwo?

Z pewnością na takie zachowanie duży wpływ ma zwykła mentalność Polaków. Często wolimy być zwykłymi pracownikami ,którzy zarabiają mniej pieniędzy, ale ich pensja nie jest zagrożona, niż samemu próbować "zrobić biznes".

Być może strach przed prowadzeniem działalności jest również spowodowany wcześniejszym ustrojem, gdzie ludzie byli bardziej niż obecnie uzależnieni od państwa. Mieli też wobec niego duże nadzieje. Czuli w nim oparcie. Powodowało to większe - przynajmniej prowizorycznie - bezpieczeństwo dla zwykłego, szarego człowieka.

Warto więc uświadamiać społeczeństwo, że interesy w Polsce mogą być bardzo opłacalne. Dobrym przykładem tego może być znajomy producent tarczy ściernych, który swą działalność rozpoczął jeszcze w czasach socjalistycznych. Jak wiadomo w czasach tych państwo było raczej negatywnie nastawione do wszelkiego rodzaju działalności prywatnych, więc osoba ta miała podwójcie trudne zadanie. Mimo przeciwności losu poradziła sobie, a produkowane w zakładzie tarcze ścierne do dzisiaj mają bardzo duży zbyt.

To, co powinno zmobilizować ludzi do stworzenia nowych, prywatnych firm, to z pewnością bezrobocie. Wraz z nowinkami technicznymi, wiele przedsiębiorstw po prostu zwalnia swoich pracowników, gdzyż ich utrzymanie prowadzi do większych kosztów utrzymania przedsiębiorstw. Ma również na to wpływ postęp. Niektóre produkty ,które kiedyś nieodłącznie kojarzyły się z człowiekiem, teraz produkowane są przez maszyny. Są przez to często dużo lepszej jakości.

Unia Europejska, aby zachęcić ludzi do tworzenia własnego biznesu, postanowiła w różny sposób dofinansowywać wiele firm. Często pieniądze otrzymane przez urząd mogą mieć ogromny wpływ na rozwój i działalność przedsiębiorstwa w początkowej fazie.
  
----------------
źródło: artelis.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń