SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Dlaczego warto być lepiej zorganizowanym?

 
Gdy jesteś zajęty, nie martwisz się, ponieważ Twój umysł nie może być zaprzątnięty dwoma różnymi rzeczami jednocześnie. Możesz dobrze spożytkować czas po pracy, poszerzając swoją wiedzę o świecie i życiu, poświęcając się swojemu hobby, a następnie — by odpocząć i być zadowolonym. To jest właśnie równowaga, a gdy zachowujesz równowagę, jesteś lepiej zorganizowany.

Być może jesteś rodzicem samotnie wychowującym dziecko i codziennie nieco brakuje Ci czasu. Dołóż starań, aby każdego dnia spokojnie usiąść, odpocząć i poczynić plany. Jeśli dobrze to rozwiążesz, powinieneś codziennie znaleźć kilka godzin na udoskonalanie swoich umiejętności organizacyjnych.

Nie znam niczego bardziej pobudzającego niż niekwestionowana ludzka umiejętność podnoszenia poziomu swego życia poprzez świadome działania.

Większość z nas wykorzystuje swoje możliwości zaledwie w niewielkim zakresie i wszystkich nas stać na wiele więcej. Naprawdę możesz nauczyć się nowych rzeczy! Pomoże Ci to odnaleźć nowy cel w życiu oraz da poczucie satysfakcji. Czytaj książki popularnonaukowe, aby poszerzyć swoją wiedzę o życiu codziennym oraz by posiąść nowe umiejętności, czy też udoskonalić te, które już masz. Wszystko to pomoże Ci lepiej zorganizować swoje życie.

Im bardziej zorganizowaną osobą jesteś, tym więcej będziesz mieć czasu dla siebie. W miarę jak stajesz się coraz bardziej zorganizowany, podejmuj się nowych zadań. Zacznij od czegoś małego i nieabsorbującego, a z czasem poświęcaj się coraz bardziej i bardziej swemu zadaniu. Być może zechcesz na przykład zabrać się za stolarstwo. Kiedy zakończysz swój projekt, będziesz zadowolony z siebie oraz ze sposobu, w jaki spędziłeś swój dobrze zorganizowany czas.

Mając czas na wszystko i robiąc wszystko w swoim czasie, będziesz miał wolny umysł i pełne energii ciało, aby stawić czoła nowym próbom.

Jeśli jesteś pod znaczną presją, to nieco bardziej bierne i relaksujące przedsięwzięcie może okazać się właśnie tym, czego potrzebujesz, przynajmniej na początek. Raz w tygodniu lub chociaż przez kilka godzin w niektóre dni zarezerwuj sobie czas dla siebie. Jeżeli tak postąpisz, bycie zorganizowanym nie będzie jak kolejny uciążliwy obowiązek. W naturalny sposób będziesz chciał pozostać zorganizowanym, aby mieć więcej czasu dla siebie.

Pójdź na spacer do parku, posłuchaj muzyki, przeczytaj interesującą książkę, popracuj spokojnie w ogrodzie lub pooglądaj trochę telewizję — czas znaleziony na to wszystko to dodatkowa korzyść wynikająca z bycia zorganizowanym!

Kiedy wchodzę do swego ogrodu z łopatą i skopuję grządkę, czuję taką radość i takie zdrowie, że dostrzegam, iż przez cały czas, gdy pozwalałem innym robić za mnie to, co powinienem robić własnymi rękoma, okradałem samego siebie.

Ralph Waldo Emerson (1803-1882)
-----------------------------------
Niniejszy artykuł jest fragmentem ebooka "Zorganizuj się", autorstwa Johna Doowhita. Dowiedz się więcej o tej książce.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń