SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Motywująca radość z wyzwań

Przypomnij sobie ostatnie fizyczne wyzwanie. Może to był bieg na 5 km, chciałeś podnieść 100 kg lub wygrać z Twoim trenerem sportowym? Może to emocjonalne wyzwanie? Jak np.: umówienie się na randkę, pokazanie projektu biznesowego obcej osobie, prośba o datki na szczytny cel lub zaliczenie ciężkiego egzaminu? Może wyzwaniem było znalezienie nowej pracy, wyjazd za granicę?

Jak się czułeś osiągając te rzeczy? Jak się czujesz, gdy to wspominasz? Życie nas niesamowicie wynagradza, gdy dążymy i dajemy z siebie wszystko, przekraczamy progi naszej wytrzymałości i wychodzimy ze strefy komfortu.

Jakie jest twoje następne wielkie wyzwanie?

................................................................................................................ ................................................................................................................

Cegiełki

Dwa małe nasionka zostały zasadzone na wiosnę w żyznej glebie. "Chcę urosnąć" – powiedziało jedno z nasionek. I wkrótce to nasionko zaczęło zapuszczać korzenie głęboko w ziemię, a roślina przeszyła twardą skorupę ziemi. Otworzyła ramiona i serce ku wiośnie. Krótko potem jej pączki zaczęły kwitnąć. Roślinka zaczęła czuć ciepło słońca na liściach i poranną rosę na swoich płatkach. Rosła szczęśliwie i dumnie.

Drugie nasionko powiedziało: "Nie jestem pewne, czy chcę rosnąć". "Nie chcę zapuszczać moich korzeni, ponieważ nie wiem, gdzie one się znajdą. I nie chcę kiełkować przez skorupę ziemi, bo mogę uszkodzić się po drodze. Jeśli pozwolę moim pączkom zakwitnąć, jakieś dziecko może przyjść i wyrwać mnie. Myślę więc, że poleżę sobie tutaj, zaczekam i zobaczę, co się stanie".

Pewnego dnia kogut przechodził koło dwóch nasionek. Odwrócił głowę na bok i podziwiał nasionko, które tak pięknie wyrosło. Później kogut zaczął drapać ziemie i zobaczył nasionko, które nie urosło, więc je zjadł.

Bajka ta przypomina nam, że jeżeli nie będziemy chcieli iść naprzód, jeżeli nie będziemy chcieli urosnąć, jeżeli nie będziemy chcieli podjąć ryzyka, zostaniemy pochłonięci przez nasze życie.

-----------------------------------
Niniejszy artykuł jest fragmentem ebooka "Motywacja Bez Granic", autorstwa Nikodema Marszałka. Dowiedz się więcej o tej książce >

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń