SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Żongluj, trenuj umysł i rozwiązuj problemy


Większą efektywność pracy naszego mózgu zapewniają ćwiczenia ruchowe. Są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania umysłu, przyczyniając się do jego większego dotlenienia. A warto wiedzieć, że mózg wykorzystuje w swojej pracy około 30% tlenu pobieranego przez nasze ciało. Może mu to zagwarantować aktywność fizyczna człowieka.

Część mózgu odpowiedzialna za ruchy motoryczne ludzkiego ciała (motor cortex) sąsiaduje bezpośrednio z obszarem wykorzystywanym w procesach myślenia i rozwiązywania problemów.

Żonglowanie

Żonglowanie piłeczkami wprowadza organizm w stan tak zwanej czujnej relaksacji, bardzo wskazany przy uczeniu się i twórczym myśleniu. Doskonale zwiększa naszą koncentrację, synchronizuje pracę półkul mózgowych, rozwija oburęczność (cecha wielu geniuszów!). Żonglowanie rozluźnia mięśnie, pozwala utrzymać wyprostowaną sylwetkę, co ma pozytywny wpływ na budowanie naszej wysokiej samooceny i wiary we własne możliwości, a wzniesione do góry oczy wzmacniają stany zadowolenia i otwarcia się na aktywne działanie. Opanowując sztukę żonglowanie, nauczysz się w trakcie tej czynności rozwiązywać swoje problemy i generować wiele bardzo dobrych pomysłów i rozwiązań.

Jak się nauczyć żonglowania?

Najważniejszą rzeczą w żonglowaniu jest precyzyjne rzucanie piłek i zachowanie właściwego, spokojnego rytmu. Koncentruj się zatem na rękach i w y r z u c a n i u piłek, a nie ich łapaniu. Gdy wyrzucone, odbędą właściwą drogę, łapanie "zrobi się" samo.
  1. Naucz się właściwej postawy. Stań prosto, w lekkim rozkroku(stopy na szerokość barków), nogi lekko ugięte w kolanach, ręce przed sobą, zgięte w łokciach pod kątem prostym. Łokcie trzymaj przy ciele. Nie unoś rąk za wysoko. Oddychaj spokojne i głęboko.
  2. Wyobraź sobie swoją "skrzynkę żonglera". To obszar przed oczami, w którym będą poruszać się piłeczki; jego powierzchnię wyznaczają punkty leżące na wysokości jednego i drugiego oka oraz, na dole, obie dłonie. W czasie żonglowania patrz w miejsca, gdzie chcesz rzucić piłki, a nie na ręce.
  3. We właściwej pozycji wykonaj pierwsze ćwiczenie, z dwoma piłkami. Ułóż je sobie na palcach obu dłoni i na przemian, harmonijnie, podrzucaj na wysokość oczu; lewa ręka do lewego oka, piłka wyrzucona z prawej ręki na wysokość oka prawego. Jeśli źle rzuciłeś, pozwól, aby piłka spadła na ziemię. W ten sposób nie będziesz utrwalał błędów.
  4. Rzuć jedną piłkę, a kiedy osiągnie właściwy punkt i zacznie spadać, rzuć drugą, tak aby i ona poleciała w swój punkt przeznaczenia – i niech obie spadną. Jeżeli ich trajektoria ruchu była właściwa i piłki rzuciłeś z odpowiednią siłą, powinny spaść około 10 cm przed twoimi stopami.
  5. Teraz rzucaj i łap obie piłki; koncentruj się na dokładności rzutu. Pamiętaj, aby nie wyrzucać ich jednocześnie i nie przekładać z dłoni do dłoni. Najpierw wyrzuć pierwszą piłkę, a kiedy zobaczysz, że osiągnęła maksymalną wysokość na "wieczku skrzynki", wyrzuć drugą piłkę.
  6. Po 15–20 minutach zacznij żonglowanie trzema piłkami jednocześnie. Na początku możesz je łapać naprzemiennie. Niech spadną wszystkie. Potem złap pierwszą. Teraz tylko trzecią, a następnie wyłącznie drugą. Za każdym razem Twoje ręce, bez względu na efekt łapania, muszą wykonać trzy ruchy wyrzucania piłek do góry. Twój wzrok koncentruje się na miejscu, gdzie piłki lecą, a umysł – na wyrzucających piłeczki dłoniach. Gdy tylko czujesz, że spadająca piłka dotyka dłoni, od razu wyrzuć ją we właściwy punkt (tak jak w zabawie w "gorącą patelnię").
  7. 7. Żongluj trzema piłkami, do pełnego cyklu. Kontroluj wysokość, trajektorię i tempo każdego rzutu. Bądź rozluźniony, oddychaj swobodnie. Pamiętaj, że TRENING CZYNI MISTRZA! Bądź cierpliwy!
-----------------------------------
Niniejszy artykuł jest fragmentem ebooka "Sekrety Kreatywnego Myślenia", autorstwa Andrzeja Bubrowieckiego. Dowiedz się więcej o tej książce.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń