SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

„Cokolwiek umysł może wymyślić, to może osiągnąć”


Wizualizacja to potężna technika, która może zdziałać cuda w Twoim życiu. Wizualizując cel jaki chcesz osiągnąć „programujesz” swoją podświadomość na niego. Innymi słowy Twoja podświadomość będzie szukać od teraz sposobu by urzeczywistnić Twoją wizualizacje. Sugeruj swojej podświadomości, że jesteś pewny siebie, a niebawem dostrzeżesz, że zniknęły: nieśmiałość, kompleksy i strach.


Ćwiczenie:
Przed snem wygospodaruj co najmniej 10-20 minut na wizualizacje. Warto to robić także rano, gdyż zaraz po obudzeniu i przed snem Twoja podświadomość jest najbardziej aktywna, a świadomość wręcz przeciwnie;). Ułóż się wygodnie i zamknij oczy. Możesz włączyć sobie na słuchawkach jakąś odprężającą muzykę (niech będzie bez słów, może to być szum fal albo coś innego co Cię uspokoi i pobudzi wyobraźnie). Można także skorzystać z jakiegoś nagrania hipnotycznego. Wyobraź sobie swoje wymarzone życie. Zobacz siebie i wszystko co Cię otacza w najdrobniejszych szczegółach. Jak wyglądasz, jak się zachowujesz, jak traktują Cię inni? Czy jesteś pewny siebie? Wyobrażaj sobie wszystko czego pragniesz, swój wymarzony dom, partnera czy cokolwiek innego. Usłysz głosy, poczuj zapach i dotyk. Przeżyj swój wymarzony dzień. Co widzisz? Co Cię wspaniałego spotka? Poczuj się tak jakbyś już to wszystko miał. Mów do siebie spokojnym głosem: „jestem szczęśliwy, mam wspaniałe życie. Otaczają mnie wspaniali ludzie, którzy kochają mnie”. Mów tak nawet jeśli rzeczywistość jest zgoła inna.

Najważniejsze byś nie robił niczego na siłę. Ma to być naturalne, powinieneś czuć ekscytacje i przyjemność, a nie podchodzić do tego jak do przykrego obowiązku. Podtrzymuj obraz siebie i swojego wymarzonego życia w głowie. Nie zapominaj o nim nawet na chwilę. Nie chodzi tu byś cały czas myślał o tym, lecz o to byś podejmując jakąkolwiek decyzje miał na uwadze czy zbliża czy oddala Cię to od Twojego szczęścia.

Kolejną ważną rzeczą jest to byś nie myślał o tym czego nie chcesz, a o tym czego chcesz. Nie mów: „już nie jestem niepewny siebie”. Powiedz: „moja pewność siebie jest ogromna”. To samo ma się do innych rzeczy, których pragniesz. Nie myśl o biedzie, a o bogactwie, nie o chorobie, a o zdrowiu.
Pamiętaj, że jedna pozytywna myśl jest warta setki negatywnych. Oznacza to, że człowiek może zmienić się dogłębnie i stać się np. z szarej myszki człowiekiem wręcz emanującym pewnością siebie, błyskotliwością i siłą.

Nie zniechęcaj się jeśli na początku wizualizacja nie będzie przynosić widocznych rezultatów. Ona działa, lecz może jeszcze nie widzisz jej skutków. Zaczekaj i pamiętaj, że po każdej burzy wychodzi słońce. Wizualizacje na dany temat warto stosować przez 24 dni. Po tym okresie możesz przejść do wizualizacji innych Twoich pragnień, a rzecz, którą zakończyłeś wizualizować powierz w ręce Bogu (lub jeśli wolisz wszechświatowi). Mów wtedy sobie: „wiem, że to czego pragnę urzeczywistni się. Jestem głęboko o tym przekonany i z ufnością czekam na spełnienie mojego pragnienia”. Najlepsza jest chwila gdy to czego pragniesz urzeczywistnia się, a Ty przypominasz sobie swoje wizualizacje i to co było w Tobie (w Twoim umyśle) staje się rzeczywistością

źródło:
Pewność siebie

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń