SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Przepis na zbudowanie świadomości sukcesu.

 
Nasuwa się pytanie czym jest Świadomość Sukcesu. 

Już tłumaczę. Otóż najogólniej jest to mentalność jaką posiada  i zasady według których postępuje człowiek sukcesu. Instalując w sobie pewne zachowania i procesy myślowe, możesz sprawić, że z każdym dniem będziesz bliżej tego czego pragniesz. W tym artykule, na podstawie książki Bena Swetlanda "Bogać się kiedy śpisz", przedstawię Ci kroki, które należy podjąć, aby zbudować w sobie Świadomość Sukcesu. Oto one:

1. Wiedz, że cokolwiek może być osiągnięte przez kogoś, może być osiągnięte przez Ciebie. Przeczytaj historię największego przemysłowca na świecie, Henry'ego Kaisera, a przekonasz się, że rozpoczął on życie w bardzo skromnych warunkach. Nie odziedziczył nic i sam stworzył swą fortunę.

Czy Henry Kaiser kiedykolwiek powiedział: "Ciekaw jestem, czy potrafię to zrobić"? Albo może: "Chciałbym móc to zrobić"? Nie! Najpierw rozwinął w sobie świadomość "POTRAFIĘ!", potem zaś determinację "ZROBIĘ TO!". Rezultatem, jak zapewne wiesz, jest przemysłowe imperium budzące podziw w całym cywilizowanym świecie.

Największe osiągnięcia miał Henry Kaiser w późniejszych latach swego życia. Teraz kiedy to piszę, ma niemal osiemdziesiąt lat i nadal oddaje się twórczej pracy. Dowodząc tym samym, że wiek nie jest żadną zaporą dla ducha nastawionego na "POTRAFIĘ -  ZROBIĘ TO!".

Tak więc, wytwarzając w sobie świadomość "POTRAFIĘ",  wyryj sobie każdą literę tego słowa głęboko w pamięć. Unikaj używania słów w rodzaju "mam nadzieję",  "chciałbym", spróbuję", zawsze natomiast kładź nacisk na słowo "POTRAFIĘ".

Zawsze gdy widzisz osiągnięcie kogoś innego, zamiast odruchowo myśleć "NIE POTRAFIĘ", wiedz, że jeśli zechcesz Ty także możesz to samo osiągnąć. I nawet jeśli wtedy nie wydaje Ci się to całkiem zgodne z prawdą, tym niemniej powiedz to sobie. Wkrótce przekonasz się, że Twój umysł, zamiast zamykać się w negatywnym przekonaniu, że dane zadanie leży poza Twoim zasięgiem, zacznie pojmować, jak proste w istocie będzie dla Ciebie jego wykonanie.


2. Wytwórz w sobie nastawienie "ZROBIĘ TO". Kiedy tylko znajdziesz jakiś cel, o którym wiesz, że pomoże Ci osiągnąć cel wyższy, zacznij w tym kierunku działać, zamiast odkładać do jutra, które nigdy nie nadejdzie.

Wielu ludzi ma świadomość "POTRAFIĘ", ale nie potrafi wystartować. Zawsze znajdują niezliczone powody, dla których najlepiej będzie rozpocząć nieco później. Być może gdybyśmy potrafili zrozumieć powody leżące u podstaw takiego odkładania wszystkiego na później, mielibyśmy mniej powodów, by wszystko na później odkładać.

Rozpoczęcie jakiegoś zadania wymaga więcej wysiłku niż jego kontynuacja, gdy zadanie jest już w toku. Rozpoczynając, najpierw musisz pomyśleć, co właściwie chcesz zrobić oraz jak to zrobić. Musisz rozważyć potrzebne Ci środki - gdzie są i jak je zdobyć. Nawet zaś po wykonaniu tych kroków i tak minie nieco czasu, zanim sprawa na dobre się rozkręci. Wszystko to sprawia, że człowiek spędza wiele czasu rozmyślając o danej pracy, zanim jeszcze w ogóle zacznie.Ta faza myślenia może trwać kilka minut, kilka godzin, nawet kilka dni, czasem jednak przedłuża się do miesięcy lub jeszcze dłużej.

Kiedyś miałem wykonać niewielką robótkę i bez wyraźnego powodu odłożyłem ją do następnego dnia. I tak następnego dnia, kiedy sumienie zaczęło mnie dręczyć z powodu tej zwłoki, uświadomiłem sobie, że gdybym był rozpoczął tą pracę dzień wcześniej, byłaby już ukończona, a moja psychika wolna od tej całej sprawy.

" Skoro czas cały czas płynie", myślałem sobie, "czyż nie byłoby znacznie lepiej żyć w czasie spełnienia niż w czasie rozpoczynania?". W ten sposób nasz umysł będzie myślał o szczęśliwych zakończeniach, nie zaś o męczących początkach. Stosuje tę zasadę nawet w moich kontaktach z dentystą. Kiedy się z nim umawiam, zamiast myśleć o bólu, którego doświadczę, myślę o tej chwili, gdy z ulgą opuszczę dentystyczny fotel.

3. Miej konkretny cel. Bardzo dobrze jest wiedzieć, że POTRAFISZ zrobić różne rzeczy - i że BĘDZIESZ  robił różne rzeczy - co jednak masz właściwie zamiar robić? Wiedząc, co konkretnie pragniesz osiągnąć, uczynisz swe życie bardziej pełnym sukcesów, szczęśliwszym i zdrowszym. Wtedy zaś będziesz gotów zrobić następny krok.


4. Rozwiń w sobie nastawienie "ZROBIĘ TO TERAZ".
Kiedy przeanalizowałeś już swoje cele, stwierdziłeś, że MOŻESZ to zrobić, że to ZROBISZ, następną rzeczą jest zastosowanie do tej sprawy nastawienia "ROBIĘ TO TERAZ - i  ZROBIENIE tego!

Jeśli zaakceptowałeś powyższe tezy jako prawdziwe, posiadasz świadomość sukcesu.

Na podstawie książki "Bogać się kiedy śpisz"

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń