SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Uwolnij kreatywne myślenie! (cześć 1)

 
Narzekasz na brak nowych pomysłów, doskwiera Ci rutyna? Oto sposoby na "włączenie" i przestawienie na pełne obroty swojego kreatywnego myślenia.

Wydaje się, że ludziom ostatnio, trochę brakuje pomysłów i tylko niektórzy "wybrańcy" są w stanie uwolnić stały strumień kreatywności, który drzemie w każdym z nas. Prawda jest taka, że kreatywność, jest trochę jak mięsień, który musi być ćwiczony, żeby wzrastał i był w stanie osiągać coraz lepsze rezultaty.

Jeśli nie ćwiczysz odpowiednio kreatywnego myślenia i nie stwarzasz mu dobrych warunków do rozwoju, to ta umiejętność prawdopodobnie zniknie. Ale jeżeli, będziesz pracował i rozwijał kreatywność, to szybko wejdzie Ci ona w nawyk.

Więc, jak uwolnić kreatywne myślenie? Po pierwsze, musisz stać się ludzką przyssawką. Nie nie mówię, o wysysaniu krwi z wszystkiego co żyje, ale chcę Ci powiedzieć, że powinieneś zdobywać tak wiele wiedzy, jak tylko jesteś w stanie. Czytaj wszystko, co t możliwe - dobre i złe, i pamiętaj żeby być otwartym na to co przychodzi Ci do głowy.

Im więcej wiesz, tym więcej chcesz jeszcze poznać. Co więcej Twój umysł doceni to i zacznie się "gimnastykować" po przez kreatywne myślenie. Zobaczysz, będziesz zdziwiony, jak bardzo te małe czynności, pomogą Ci udoskonalać swoje kreatywne myślenie.

Skup się na kreatywności w każdej czynności, jaką wykonujesz. Tak wiem, że jest to wysiłek i że nie jest to łatwe, ale nawet bazgrolenie na kartce papieru, to już kreatywny wysiłek. Robienie czegokolwiek może być, kreatywną czynnością.

Szczególnie dla ludzi, którzy dopiero zaczynają uwalniać, swoje kreatywne myślenie, jest pomocne i dodaje odwagi przed dalszą nauką. Więc na początku po postu skup się na dowodach, że "możesz coś osiągnąć i rzeczywiście coś zrobić"

Poćwicz rysowanie przez kilka minut dziennie. Zacznij robić ciekawe zdjęcia aparatem. Pisz dziennik i obiecaj sobie, że będziesz w nim pisać konsekwentnie. Wszystko to, możesz robić w zaciszu i komforcie własnego domu nie bojąc się, że ktoś Cię „nakryje”. Kolejnym fajnym pomysłem jest pisanie przez, opisywanie pięcioma zmysłami.

Opisuj, to co się dookoła Ciebie dzieje i staraj się unikać, takich przymiotników jak "wspaniały" "ładny" "fajny". Po pewnym czasie uzbiera Ci się całkiem ładne „portfolio” i wejdzie Ci w nawyk, robienie tego codziennie.

Powodzenia

źródło: artelis.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń