SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Nieograniczony potencjał

 
Niesamowite, jak wielki potencjał kryje się wokół każdego z nas. Trudno mi sobie wyobrazić, jak wiele może osiągnąć pojedyncza osoba, a co dopiero zespół współpracujących ze sobą ludzi.

Aż trudno uwierzyć, że są ludzie, którym wciąż brak jest entuzjazmu do działania. Najwyraźniej brak im jest także wyobraźni. W końcu nawet zwykła kartka papieru ma potencjał - może zmienić się w list, podanie, druk firmowy, czy prosty plakat informacyjny.

Zwykła kartka papieru, wywieszona w odpowiednim miejscu, może zapewnić Ci kilku nowych klientów. Jedna ryza to potencjał kilku tysięcy nowych klientów. To tylko przykład, ale takich prostych przedmiotów masz wokół siebie naprawdę mnóstwo.

Jeśli więc kawałek papieru, odpowiednio wykorzystany, pokazuje swój potencjał, to każdy z nas ma w sobie nieskończenie wiele możliwości do działania. Możemy osiągnąć to, co sobie wyobrazimy. Możemy szukać i zdobywać więcej, czerpiąc radość z samego faktu poszukiwania nowych możliwości. Zarówno rozwój osobisty, jak i kariera, są dla wielu trudnym i nieprzyjemnym procesem. Dla mnie to świetna zabawa! Wszyscy, którzy odnajdują swoją pasję niezależnie od tego, co robią, są radośni i udowadniają mi, że entuzjazm jest naturalnym stanem dla człowieka.

Poszukiwanie tego, co nowe… Odkrywanie, rozwiązywanie problemów… Choć dla wielu wydaje się to trudne i nieprzyjemne, to moim zdaniem, stanowi naturę człowieka. A co za tym idzie, to właśnie działanie, ciągły rozwój i nauka dają więcej radości, niż lenistwo i poszukiwanie wygody.

Każdy z nas ma ogromne możliwości i niezwykłą radość daje odnajdywanie i wykorzystywanie tego potencjału. To, w czym ktoś jest dobry, powinno być eksploatowane, bo frajdę sprawia wykorzystywanie talentów, a nie samo ich posiadanie.

Twoje działania mogą zmienić Twoje okoliczności. Możesz wyjść z miejsca w którym jesteś i zacząć poszukiwać tego, co stanowi dla Ciebie skarb. Rozwiń się w tym co kochasz, zmęcz się od czasu do czasu, bo i tego potrzebuje Twój organizm. Zacznij szukać nie tylko tego co przyjemne, ale i tego co wartościowe, a zobaczysz ile entuzjazmu można z tego czerpać.

Tysiące ludzi dokonywało wielkich czynów. Wchodzili na najwyższe i najtrudniejsze góry świata. Nurkowali na dno Rowu Mariańskiego. Tworzyli latami teorie, które przerastały umysły ówczesnych badaczy. Oni wszyscy robili to z pasji. Nikt im nic nie nakazywał. Oni chcieli działać. I dlatego pokazali, jak wielki potencjał w nich drzemie.

Pokaż swój potencjał, daj z siebie wszystko i baw się przy tym świetnie!
--------------------------
źródło: artelis.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń