SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

"Bogaty ojciec, biedny ojciec" - Robert Kiyosaki

Czy zastanawiałeś się kiedyś "Dlaczego niektórzy ludzie pracują mniej, zarabiają więcej, płacą mniejsze podatki i czują się lepiej zabezpieczeni finansowo niż inni?"

Dlaczego, mimo tak wielu lat nauki w szkołach i na studiach, nie uczą nas o tym, z czym stykamy się na co dzień przez całe nasze życie - nie uczą nas o pieniądzach?

Dlaczego większość wykształconych ludzi przez całe życie ma kłopoty finansowe, bez względu na wysokość zarobków, i starość spędzi w biedzie?

Badania wykazują, że ponad 80% pracujących zawodowo płaci nadmierne podatki z powodu swojej niewiedzy i niepilnowania swoich finansów.
Kiyosaki, reprezentując czwarte pokolenie Amerykanów japońskiego pochodzenia, przedstawia siebie jako dowód na to, że właściwa postawa i twórcze myślenie mogą ukształtować naszą finansową kondycję.W wieku 47 lat przeszedł w "stan spoczynku" jako milioner.


Od trzech lat jego książka zajmuje czołowe pozycje na różnych listach bestsellerów: "USA Today", "Business Week", "The Wall Street Journal", "The New York Times", "amazon.com" i innych. Autor wychował się na Hawajach. Na jego umiejętności, postawę i rozwój miało wpływ dwóch ojców. Jego biologiczny ojciec, wysoko edukowany i odnoszący zawodowe sukcesy, doradzał mu, aby z poświęceniem pracował za pieniądze i wspinał się po drabinie korporacji. Drugi, "bogaty" ojciec, który był ojcem szkolnego przyjaciela, uczył obu chłopców, aby nie pracowali za pieniądze, gdyż pieniądze powinny pracować dla nich. Bogaty ojciec pytał: "Dlaczego nie być właścicielem drabiny?".

Co Bogaty ojciec, Biedny ojciec zmieni w Twoim życiu?
- Rozwieje mit, że aby stać się bogatym, trzeba mieć wielkie dochody.
- Wytłumaczy, dlaczego niektórzy ludzie pracują mniej, zarabiają więcej, płacą mniejsze podatki i są lepiej zabezpieczeni finansowo niż inni oraz co zrobić, aby znaleźć się w tej grupie ludzi.
- Raz na zawsze zdefiniuje aktywa i pasywa.
- Nauczy nas, jak uczyć nasze dzieci o pieniądzach, aby w przyszłości osiągnęły finansowy sukces.

Dzięki sekretom ujawnionym przez Roberta Kiyosaki, ponad 200 milionów ludzi na całym świecie pracuje mniej, zarabia więcej i płaci mniejsze podatki.
Bogaty ojciec, Biedny ojciec" jest punktem wyjścia dla każdego, kto chce zacząć kształtować swoją finansową przyszłość.

"Bogaty ojciec, Biedny ojciec" - czyli czego bogaci uczą swoje dzieci na temat pieniędzy i o czym nie wiedzą biedni i średnia klasa - od kilku lat utrzymuje się na szczycie światowych bestsellerów biznesu. Autor, Robert Kiyosaki, otwiera nam oczy na świat, jakiego nie poznamy w szkole czy na studiach. Współczesna edukacja przygotowuje dzieci i młodzież do życia w świecie, który tak naprawdę już nie istnieje.
O tym, że rzeczywistość jest bardzo odmienna od teorii, dowiadujesz się dopiero wtedy, gdy nie możesz znaleźć pracy, płacisz nadmierne podatki, nie możesz podołać spłacie kredytów itd. Pewna praca, świadczenia socjalne, naiwne mniemanie, że państwo będzie w stanie zagwarantować Ci byt, gdy będziesz u schyłku życia i tym podobne mrzonki - to myślenie z minionej epoki.
Książkę czyta się jednym tchem. Na początku wydaje się nieco kontrowersyjna, ale im dłużej ją czytasz, tym bardziej uświadamiasz sobie swoją niewiedzę i potrzebę dokonania zmian w swoim życiu. "Bogaty ojciec, Biedny ojciec" nie zawiera cudownego przepisu na sukces: "Jak stać się bogatym", ale wskazuje, co powinieneś zrobić, aby wziąć sprawy w swoje ręce oraz jak umiejętnie generować i pomnażać swoje pieniądze.

Książka ta powinna stać się punktem zwrotnym w życiu 20% bezrobotnych Polaków i 70% etatowych pracowników. Dla pozostałych 10% powinna być inspiracją do dalszego działania i receptą na niepowodzenia w biznesie.

                           POBIERZ

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń