SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Dowiedz się w końcu, jak robić pieniądze.

Chcesz się dowiedzieć, jak naprawdę robi się pieniądze? Myślisz, że przywilej ten jest zarezerwowany tylko dla państwa i banków? Pieniądze są iluzją. Każdy kto zna podstawowy alfabet finansowy może nauczyć się robić pieniądze.

Ludzie, którym się lepiej wiedzie nie są wcale lepsi od całej reszty. Nikt nie jest mądrzejszy, ani lepszy od Ciebie. Jeżeli naśladujemy innych ludzi sukcesu, w końcu dojdziemy do podobnych rezultatów.
Większość ludzi tylko wciąż marzy o pieniądzach. Snując wizję swojego wyimaginowanego bogactwa.
Co tak naprawdę oznacza pojęcie „ robić pieniądze”? Nikt przy zdrowych zmysłach nie potraktuje tego dosłownie. Lecz, czy generowanie wysokich zysków z jakiejkolwiek działalności nie oznacza, że tak naprawdę robimy pieniądze?

Pieniądze wymyślili bogaci. Nie pracowali za nie. Rzeczywiste robienie, tworzenie pieniądza istniejącego w formie fizycznej jest legalne w przypadku państwa i banków, ale nie, gdy podejmuje się tego zwykły człowiek. Wówczas byłoby to fałszerstwo i podrabianie. Istnieją legalne i nielegalne sposoby robienia pieniędzy.
Iluzja realności pieniędzy jest utrzymywana w myślach miliardów ludzi wyłącznie z powodu strachu i chciwości. Tak naprawdę pieniądze są robione.

Kultura i społeczeństwo ukształtowało w nas przekonanie, że pieniądze są źródłem wszelkiego zła. To zmusza do wyuczenia się profesji, abyśmy mogli pracować za pieniądze, ale nie uczy, jak pieniądze mają pracować dla nas.

Nauczyło też nas nie przejmować się naszą finansową przyszłością, gdyż nasza firma lub państwo zaopiekuje się nami, gdy zakończymy okres aktywności zawodowej. Czy wierzysz w to, że firma, w której pracujesz lub rząd, który wybrałeś będą naprawdę o Ciebie dbać i się Tobą opiekować? Nie dostaniesz od nich niczego, czego wcześniej by Ci nie zabrali.

Pieniądze są przejawem siły i władzy. Tym jednak, co zawiera więcej siły, jest finansowa edukacja. Pieniądze przychodzą i odchodzą, ale jeśli posiadamy wiedzę o tym, jak pracują pieniądze, mamy nad nimi władzę i możemy zacząć budować bogactwo.
Życie pcha nas wszystkich to tu, to tam. Jedni poddają się. Inni walczą. Jeżeli jesteś osobą, która nie ma odwagi, po prostu poddajesz się za każdym razem, gdy życie cię opycha.
Większość ludzi nie uzmysławia sobie tego, że w życiu nie chodzi o to, ile pieniędzy się robi, tylko o to, ile się ich zachowa. Inwestowanie, robienie pieniędzy, a następnie ich utrata świadczy o małym ego ludzkiego umysłu.

Większa ilość pieniędzy rzadko rozwiązuje problemy finansowe ludzi, którzy je posiadają. Prawdziwą sztuką jest sposób wydawania pieniędzy. Nawyk wydawania pieniędzy przyczynia się do szukania większych dochodów, które ponownie są trwonione w taki sam bezmyślny sposób. Ludzie złapani w pułapkę "wyścigu szczurów", pracują więcej i ciężej, płacą wyższe podatki, zaciągają kolejne kredyty i pogrążają się w jeszcze większym strachu przed utratą pracy. Bo przecież bez niej nie będą w stanie zachować dotychczasowy poziomu życia. Praca stanowi dla nich jedyne źródło dochodu. Bez niej wpadają w panikę, nie są w stanie spłacać kolejnych kredytów, nabywać kolejnych pasywów. Nie są świadomi, że wpadli w błędne koło w którym będą się kręcić aż do późnej starości.


Musimy znać różnicę pomiędzy aktywami i pasywami oraz kupować aktywa. Jeśli chcemy być bogaci, to jest wszystko, co trzeba wiedzieć. To jest pierwsza i jedyna reguła.

Aktywa są czymś takim, co wkłada pieniądze do mojej kieszeni.
Pasywa są czymś takim, co wyjmuje pieniądze z mojej kieszeni.

Wyróżniamy trzy rodzaje aktywów:

1. PAPIERY WARTOŚCIOWE
Zaliczamy do nich akcje, obligacje, certyfikaty inwestycyjne, polisy ubezpieczeniowe.
Generują przychód z portfela inwestycji.
2. NIERUCHOMOŚCI
Budynki mieszkalne, w których mieszkają inni (a nie Ty) oraz nieruchomości użytkowe.
Generują przychód pasywny.
3. BIZNESY
Generują przychód pasywny.

Pierwszą zasadą zdobycia bogactwa jest prowadzić własny biznes. Nigdy się nie wzbogacisz, pracując dla kogoś innego.
Zapewniasz sobie nadwyżkę przepływu pieniężnego. Aby coś miało wartość, musi istnieć znacznie więcej osób poza tobą, które pragną to mieć. Swojego etatu w pracy nie możesz sprzedać, ale dobrze prosperujący biznes –zawsze. Jeśli pracujesz dla jakiejś firmy, po godzinach zajmij się dodatkowym, własnym biznesem. Pracując na etacie staraj się zakumulować taką sumę pieniędzy, aby wystarczyła na nowe inwestycje, które zaczną przynosić zyski. Ostatecznie pozwoli to wyrwać się z pułapki bycia pracownikiem i utrzymywać się tylko z własnych działalności.

Podstawowa wiedza o finansach dotyczy zagadnień z rachunkowości, dokładność liczenia jest niezbędna, jeśli obracamy pieniędzmi. Inwestowanie- trzeba wiedzieć, kiedy zacząć i kiedy przestać. Analiza trendów, dobór odpowiedniej strategii. Rozumienie rynku, reagowanie na pojawiający się popyt, sugerowanie podaży. Popyt i podaż kreują emocje konsumentów.Trzeba analizować rynek i przyglądać mu się, znać aktualne trendy. Zagadnienia prawa, dotyczące podatków, oraz funkcjonowania biznesu.


Jeśli chcesz coś kupić, musisz nauczyć się sprzedawać.

Codziennie coś sprzedajemy. Siebie (swój czas, umiejętności, wiedzę, zaangażowanie) w zwykłej pracy na etacie. Dostajemy za to z góry ustalone wynagrodzenie. Tak naprawdę budujemy biznes komuś innemu, szefowi. Lepszy w takim przypadku jest system wynagradzania prowizyjnego. W pełni odzwierciedla nasze rzeczywiste osiągnięcia i rezultaty. Szukając pracy nie sugeruj się wynagrodzeniem, ale tym, czego możesz się w niej nauczyć. Bycie sprzedawcą dla niektórych jest upokarzające i uwłaczające. Jednak bezpośredni kontakt z klientem uczy nas śmiałości, pewności siebie, pokonujemy strach przed odmową i niepowodzeniem Zamiast zwyczajnej pracy za pieniądze i dla poczucia bezpieczeństwa, należy podjąć się drugiego zajęcia, które nauczy innej umiejętności.
System szkoleń w wielu firmach stwarza okazję do zapoznania się z zasadami marketingu, które potem można wykorzystać we własnym biznesie.

Im wcześniej możemy nauczyć siebie i swoich bliskich mistrzowskiego opanowania sztuki robienia pieniędzy, tym lepiej.
Pieniądze to siła. Na nieszczęście, ludzie używają tej siły przeciwko sobie. Jeżeli nasza wiedza o finansach jest niewielka, pieniądze są od nas mądrzejsze i będziemy musieli całe życie zmagać się z tym, jak na nie zapracować. Nasz umysł musi być bystrzejszy niż monety, czy banknoty, wtedy zapanujemy nad nimi i będą nam posłuszne.

Ucz się i naśladuj tych, którym się udało. Pytaj o wskazówki, sugeruj się osiągnięciami najlepszych inwestorów. Nieustannie się dokształcaj z zakresu wiedzy o finansach i inwestowaniu. Wybieraj oferty, analizuj. Naucz się tego, aby to pieniądze ciężko pracowały dla Ciebie, a wtedy Twoje życie będzie łatwiejsze i szczęśliwsze. Pracuj mądrze.

Finansowa wolność to nic innego, jak możliwości
pozwalające dokonać zamiany dochodu z pensji na dochód pasywny.źródło: artelis.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń