SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Cztery magiczne pytania na początku drogi do sukcesu!

Każdy, kto myśli o prowadzeniu własnej firmy, o odniesieniu sukcesu, o osiągnięciu wolności finansowej, i pragnie zarabiać coraz więcej a pracować coraz mniej, albo wcale – powinien odpowiedzieć sobie na cztery ważne pytania. 

1. Czy jesteś gotowy na prace 12-16 godzin dziennie przez 6- 7 dni w tygodniu przez najbliższe dwa, trzy lata?

Wprawdzie każdy ma szansę na wymyślenie czegoś genialnego jak kostka Rubika czy slinky Richarda Jamesa (zainteresowanych odsyłam do całego artykułu „6 najbardziej zaskakujących pomysłów, które przyniosły wielkie pieniądze”) – coś co zostanie zaakceptowane przez klientów w sposób automatyczny i przyniesie pomysłodawcy fortunę bez większego wysiłku, jednak większość genialnych patentów zarasta kurzem na pułkach archiwum urzędu patentowego, ponieważ ich pomysłodawcom zabrakło funduszy na wypromowanie swojego pomysłu.

I dlatego, jeżeli nie masz dużego kapitału na początek i decydujesz się na rozkręcenie biznesu od zera, to musisz się przygotować na wielogodzinną ciężką pracę – w końcu to Ty będziesz pracownikiem, księgowym, dyrektorem i sprzedawcą.

2. Czy jesteś przygotowany na popełnianie błędów i wyciąganie z nich wniosków (uczenie się) oraz zdecydowany na przezwyciężanie wszelkich problemów?

Ludzie przeciętni kończą szkołę (nie ważne czy jest to zawodówka, liceum czy studia MBA) i uważają, że ich edukacja jest zakończona. Jednocześnie przez klasyczne nauczanie zostali zaprogramowani, że nie wolno popełniać błędów, bo za błędy są karani. Boją się więc popełniania błędów i przez to nie próbują niczego nowego i nie rozwijają się.

Ludzie sukcesu ciągle próbują czegoś nowego. Oni cieszą się na myśl o popełnianiu błędów. Jak mówi Robert Kiyosaki ludzie sukcesu najwięcej uczą się na swoich i cudzych błędach (dlatego tak ważne jest studiowanie życiorysów i poradników ludzi sukcesu takich jak Henry Ford).

Powodzenie „usypia”, natomiast błąd pobudza do twórczego myślenia i ciągłego uczenia się (rozwoju).
Podobnie jest z problemami – ludzie przeciętni widzą w okazji tylko problemy, ludzie sukcesu w każdym problemie widzą okazję. Jak mówi T. Harv Eker – nie ma dużych problemów są tylko mali ludzie.

Gdy zaczynasz nowy biznes, nie jesteś w stanie przewidzieć wszystkiego, w każdym biznesie występują problemy i tylko od Ciebie zależy czy Ty je przezwyciężysz czy też one Ciebie złamią.

3. Czy jesteś gotowy na stworzenie systemu biznesu, który „wyłączy” Cię z Twojej firmy?

Ludzie przeciętni uważają, że tylko oni muszą być najlepsi w tym co robią i że odniosą sukces jeżeli sami będą wszystko robić. Dlatego nawet gdy zdecydują się na otwarcie własnej firmy, to tylko stworzą dla siebie miejsce pracy. Inaczej mówiąc zmieniają pracę na etacie na samozatrudnienie (świetnie to zagadnienie jest wyjaśnione w „Kwadrancie przepływu pieniędzy”).
Prawdą jest, że zarabiają więcej pieniędzy niż na etacie, ale cały problem w tym, że pracują coraz ciężej i nie mają czasu na to aby czerpać radość ze swojego bogactwa, aby realizować swoje marzenia i pasję, najczęściej nie mają nawet czasu dla swojej rodziny. A gdy przerwą pracę – prowadzenie działalności (choćby na krótkie wakacje) od razu przerywa się strumień ich przychodów.

Ludzie sukcesu są świadomi tego, że chociaż na początku muszą ciężko pracować, to z czasem ich pracę przejmie ktoś inny – zatrudnią pracowników, księgowych, sprzedawców a w końcu zarząd i sami przestaną pracować, ograniczając się co najwyżej do okresowej kontroli swojej firmy.

Jeżeli stworzysz prawidłowy system biznesu, to Ty będziesz mógł się z niego wycofać oddając zarząd komuś zatrudnionemu przez Ciebie, a biznes i tak będzie się dalej rozwijał przynosząc Ci coraz większe dochody mimo, że Ty będziesz na wakacjach na Hawajach czy w Himalajach.

4. Czy jesteś gotowy na poniesienie porażki?

Ludzie przeciętni boją się porażek i z tego powodu albo w ogóle nie decydują się na rozpoczęcie biznesu, albo gdy jednak się zdecydują to rezygnują po pierwszej porażce i wracają do bezpiecznego etatu.

Ludzie sukcesu wiedzą, że porażka to tylko stan przejściowy. Oni potrafią po porażce (bankructwie) odbudować swój biznes i uczynić go jeszcze większym niż był przed upadkiem.
Robert Kiyosaki autor bestselleru „Bogaty ojciec, biedny ojciec” zbankrutował dwukrotnie i nawet przez rok czasu był bezdomnym (mieszkał wraz z żoną w samochodzie) aż w końcu odniósł sukces i w wieku 47 lat stał się niezależny finansowo i mógł przejść w stan spoczynku.

Gdy odpowiesz pozytywnie na wszystkie te pytania, możesz być pewny, że odniesiesz sukces, staniesz się bogaty/a i nie będziesz musiał/a nigdy więcej pracować (chyba, że to lubisz).

Aby osiągnąć sukces musisz zmienić się mentalnie a te pytania Ci w tym pomogą.

źródło: artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Łączna liczba wyświetleń