SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

KIm jest Robert Kiyosaki?

Robert Toru Kiyosaki (ur. 8 kwietnia 1947), amerykański inwestor, biznesmen, autor poczytnych książek z dziedziny finansów.Urodził się i wychował na Hawajach, uczęszczał do Amerykańskiej Akademii Morskiej i służył w oddziałach marines jako pilot śmigłowca podczas wojny wietnamskiej. Po opuszczeniu oddziałów marines pracował jako sprzedawca kopiarek dla firmy Xerox, zanim rozpoczął karierę jako inwestor i nauczyciel.
Kiyosaki jest najlepiej znany jako autor książek o inwestowaniu pieniędzy. Jego pierwszy bestseler nosił tytuł Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec i był próbą zmiany nastawienia przeciętnego pracownika.
Kiyosaki mówi o swoim “biednym ojcu”, który pomimo iż był kierownikiem Stanowego Wydziału Edukacji na Hawajach, posiadał niewielką “wartość rynkową”. Kiyosaki pisze również o “bogatym ojcu”, którym dla niego był ojciec przyjaciela, który stał się bardzo zasobny poprzez inwestycje swoich niewielkich zarobków w przynoszące dochody przedsięwzięcia, stając się ostatecznie bardzo bogatym człowiekiem.

Kiyosaki używa porównania “bogaty ojciec, biedny ojciec“, aby zilustrować swój pogląd, iż większość ludzi utknęła w czymś, co nazywa “wyścigiem szczurów” – żyją od wypłaty do wypłaty i spędzają cały swój czas pracując na zapłacenie rachunków. W swoich książkach Kiyosaki staje po stronie mechanizmów inwestowania przyjaznych dla podatków, jak na przykład nieruchomości lub zakładanie firm, w opozycji do tradycyjnych indywidualnych praw własności do papierów wartościowych. Opisuje coś, co nazywa kwadrantem przepływu gotówki i stanowi próbę rozróżnienia pomiędzy pracownikiem, samozatrudnionym lub właścicielem małej firmy, ludźmi biznesu i inwestorami.

Aby wprowadzić umysł ludzi na tory, po jakich poruszają się bogacze, Kiyosaki stworzył szereg gier pracujących z zagadnieniami opisywanymi w jego książkach. Jego pierwsza gra, Cashflow 101, uczy graczy jak wyrwać się z wyścigu szczurów poprzez budowę wpływów przekraczających wydatki. Cashflow 202 jest bardziej zaawansowaną grą, która pomaga nauczyć się bardziej wyrafinowanych strategii inwestycyjnych, jak na przykład akcje.

Gorąco zachęcam do lektury jego książek które możesz zdobyć na tym blogu. Zobacz również krótkie filmiki z udziałem Roberta Kiyosakiego, dowiedz się co mówi on na temat edukacji finansowej i zarządzania pieniędzmi ( filmiki są dostępne tutaj)

1 komentarz:

Łączna liczba wyświetleń