SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Lekcja bambusa


Dlaczego tak się dzieje, że podejmujemy się pewnych działań aby osiągnąć cele, na których nam zależy tylko po to by po krótkim czasie zrezygnować?

Czy zdarzyło Ci się „zapalić" do jakiegoś przedsięwzięcia, a po jakimś czasie zwyczajnie odpuścić?

Może postanowiłeś zrzucić parę kilogramów, nauczyć się gry na jakimś instrumencie albo opanować język obcy, ale zabrakło Ci wytrwałości?

Jednym z głównych powodów jest brak widocznych efektów rozwoju osobistego w krótkim czasie co często demotywuje do dalszej pracy nad sobą. Przykładem mogą być osoby, które chcą wyrzeźbić swoją sylwetkę. Z początkiem roku siłownie są pełne zapaleńców, którzy postawili sobie noworoczne cele by zbudować silną sylwetkę.
Jednak mija tydzień, miesiąc, kwartał, a efektów nie widać więc zniechęceni dają sobie spokój.

Innym przykładem mogą być osoby, które postanowiły działać w Network Marketingu i budować swój biznes, który zapewni im pasywny dochód. Chociaż wcześniej pracowali na etatach za 1500 zł. to w marketingu sieciowym chcą w krótkim czasie zarobić fortunę. Pracują więc wytrwale przez tydzień, miesiąc, a co wytrwalsi kilka miesięcy i na tym koniec.

Tylko nieliczni są gotowi pracować przez rok, dwa i dłużej nad rozwijaniem swojego biznesu w network marketingu przekonani o tym, że nadejdzie czas kiedy będą zbierać owoce swojej pracy i cieszyć się pasywnym dochodem.

Wszystko co ma jakąkolwiek wartość wymaga czasu i wytrwałej pracy. Jeśli chcesz osiągnąć sukces w jakiejkolwiek dziedzinie rozwoju osobistego musisz z przekonaniem i wytrwałością robić rzeczy, które należy robić dzień po dniu tak długo, aż osiągniesz swój cel.

Efekty nie będą widoczne od razu, ale w którymś momencie „eksplodują" jeśli tylko wykażesz się cierpliwością i konsekwencją w działaniu.

Bardzo obrazowo ilustruje to przykład z bambusem.
Ziarno siewne jest najpierw wkładane do ziemi przez farmera i przykrywane popiołem.
Pozostaje tam jako „śpiąca" roślinka przez 4 lata. Przez 4 długie lata farmer każdego ranka dzień po dniu podlewa wijący się kiełek.
Dopiero pod koniec czwartego roku roślinka przebija się na powierzchnię ziemi. Od tego jednak momentu bambus rośnie szybko i wciągu 90 dni osiąga wysokość 20 metrów!

Oczywiście farmer przez te 4 lata nie ma 100% pewności, że roślinka żyje ale z wiarą i determinacją podlewa ją dzień po dniu. Ponieważ nie poddaje się zniechęceniu w końcu zbiera plon.

Każdy człowiek, który chce odnieść sukces w jakiejkolwiek dziedzinie rozwoju osobistego potrzebuje właśnie takiego przekonania, że to co robi ma sens i prędzej czy później osiągnie swój cel.

Zamiast więc koncentrować się na natychmiastowych korzyściach/efektach myśl perspektywicznie i planuj przynajmniej kilka lat do przodu.


---
Autorem artykułu jest Eryk Grzeszkowiak
Zawód Sprzedawca
Czysty Biznes
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

1 komentarz:

Łączna liczba wyświetleń