SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Jak skutecznie osiągać swoje cele dzięki metodzie 20 pomysłów?


Poznaj skuteczną metodę osiągania celów, dzięki której wzbogaciło się więcej ludzi, niż dzięki jakiejkolwiek innej technice kreatywnego myślenia!

Za chwilę poznasz metodę, która pomoże Ci osiągnąć to, czego pragniesz. Earl Nightingale, autor „Metody 20 pomysłów” powiedział, że dzięki niej wzbogaciło się więcej ludzi, niż dzięki jakiejkolwiek innej technice kreatywnego myślenia.

Metoda ta polega na wykorzystaniu burzy mózgu do kreatywnego rozwiązywania problemów. Kiedy zaczniesz regularnie ją wykorzystywać, wprowadzając w życie cześć z pomysłów jakie się pojawią, szybko zauważysz spektakularne rezultaty! Powtarzam, spektakularne!

Oto jak działa metoda 20 pomysłów:

Krok 1. Weź kartkę papieru. Na górnej części napisz w formie pytania swój najważniejszy cel lub problem, jaki chcesz rozwiązać.

Np.: Jak mogę zwiększyć obroty w moim sklepie o 150% w ciągu najbliższych 12 miesięcy? Jak mogę podwoić swoje dochody w ciągu najbliższego roku? Jak mogę zdobyć 300 tysięcy na zakup nowego mieszkania w najbliższych 9 miesiącach?
Im pytanie będzie bardziej konkretne, klarowne, tym łatwiej znajdziesz na nie odpowiedzi. Unikaj pytań ogólnych, bez terminu realizacji. Jeśli napiszesz "w przyszłości", dla Twojego umysłu przyszłość będzie zawsze. Jak napiszesz "do dnia XYZ", w ciągu X miesięcy – będzie to konkretna data, która stanie się dead-line dla podświadomości.

Krok 2. Napisz minimum 20 odpowiedzi na zadane pytanie.

Może być ich więcej, ale nigdy mniej niż 20! To oczywiste, że będzie trudno je wymyślić. Ale im trudniej, tym lepiej i kreatwyniej myślisz. Każdą odpowiedź sformułuj w pierwszej osobie liczby pojedynczej, w czasie teraźniejszym. Przykład: Codziennie wykonuję czynność X o godzinie Y. Co drugi dzień ćwiczę "brzuszki" aby schudnąć X kg. Co miesiąc robię sobie 3 dni odpoczynku aby regenerować siły.

Krok 3. Podejmij działanie!

Mając już min. 20 odpowiedzi, przejrzyj listę i wybierz jeden pomysł, który natychmiast wprowadzisz w życie. Zrób to w tym momencie! Nie odkładaj na później, ale podejmij teraz działanie! To niezwykle ważne! Jeśli przełożysz wybraną odpowiedź na działanie, otworzysz się na kolejne twórcze idee. Co chwilę będziesz miał kolejne pomysły, które doprowadzą Cię do osiągnięcia rezultatu!

Jak powiedział Brian Tracy, technika ta odmieniła życie tysięcy ludzi. Możesz korzystać z niej do rozwiązywania każdego, zarówno malutkiego jak i ogromnego problemu. Możesz budować dzięki niej swoją karierę, rozwiązywać problemy rodzinne, planować swoje życie osobiste.

Gdybyś każdego ranka wybierał inny (lub nawet ten sam kilka razy) problem lub cel i powtarzał codziennie burzę mózgu, powtarzając czynność 5 dni w tygodniu, 50 tygodni w roku, otrzymałbyś co roku PIĘĆ TYSIĘCY nowych pomysłów, pomocnych w osiągnięciu sukcesu!

Zadanie na dziś:

Wybierz ze swojej listy celów jeden, najważniejszy cel. Zapisz go na czystej kartce papieru w formie pytania. Napisz co najmniej 20 odpowiedzi – jak możesz zrealizować ten cel. Co możesz zrobić, aby szybciej go osiągnąć? Co jeszcze możesz zrobić w tym kierunku? Jakie działania podjąć? Ustal priorytety i kolejność działań, które podejmiesz w kierunku osiągnięcia celu. Już dzisiaj zrób pierwszy krok! Wybierz najważniejsze działanie i wykonaj je natychmiast!

Pozdrawiam ;)

ProjektSukces.plRozwój osobisty w praktyce
OsiaganieCelow.pldarmowy e-kurs osiągania celów. Ponad 50 stron wartościowych materiałów zawartych w 15 lekcjach, oraz dodatkowe bonusy.
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń