SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Warto być marzycielem


Ostatnio uświadomiłem sobie taką właśnie rzecz, że warto być marzycielem i marzyć, mieć marzenia. Dlaczego zapytasz pewnie. A odpowiedź jest prosta. Marzenia nas napędzają, sprawiają, że widzimy w swoim życiu jakiś cel, motywują nas do działania oraz uczą nas kreatywności.

Każdy z nas ma marzenia, czy to małe czy to duże i bardzo dobrze. Sam od dzieciństwa marzyłem o wielu rzeczach, o tych małych jak np nowy zestaw klocków lego (tak, tak... co jak co, ale to była moja ulubiona zabawka i po dziś dzień mam duże pudło klocków lego oraz parę zestawów. Jak przychodzą do mnie dzieci z rodziny to bawię się z nimi ) oraz o większych rzeczach takich jak dobry samochód, czy marzenie, które pielęgnuję od lat czyli domek w górach nad jeziorem. Wraz z wiekiem dokładałem sobie swoich marzeń, które chciałbym osiągnąć w życiu, ale nie porzucałem tych poprzednich.

Ostatnio zdałem sobie sprawę z tego, że jestem większość tych marzeń w stanie osiągnąć, lecz muszę mieć je zawsze przed oczami i działać, działać i jeszcze raz działać w tym kierunku aby każdego dnia przybliżać się do nich. Jestem przekonany, że Ty również jesteś w stanie osiągnąć wiele ze swoich marzeń i tych z dzieciństwa i tych z lat następnych, ale musisz każdego dnia pamiętać czym jest Twe marzenie oraz zastanowić się jak chociaż o krok przybliżyć się do niego.

Przeglądając cytaty znalazłem parę, które idealnie pasują do tematu dzisiejszych przemyśleń.

"Aby osiągnąć wspaniałe rzeczy musimy marzyć tak dobrze, jak działać"

jak widać nie tyko ja twierdzę, że trzeba działać aby osiągnąć wspaniałe rzeczy jakimi są nasze marzenia, oraz że warto marzyć bo wtedy możemy osiągnąć wspaniałe rzeczy.

"Kiedy się czegoś pragnie, wtedy cały wszechświat sprzysięga się, byśmy mogli spełnić nasze marzenie."

ten cytat wyjątkowo mi się podoba i gdy spojrzę na wiele z moich spraw to rzeczywiście tak jest. Nazywa się to prawem przyciągania. Nie pytaj mnie jak to działa, ale to działa. Może dlatego, że sami dostrzegamy wiele okazji lub inni widząc, że chcemy coś osiągnąć pomagają nam.

"Marzenia się spełniają. Bez tej możliwości natura nie podburzałaby nas do posiadania ich"
"Marzenia się spełniają, to tylko my czasami zapominamy o czym marzyliśmy kilka lat wcześniej"
"Pamiętaj, wszystko jest możliwe! – Wczorajsze marzenia to dzisiejsza rzeczywistość"
'To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące"


Mam nadzieję, że teraz i Ty dostrzegasz potęgę swoich marzeń i wiesz, że te marzenia jesteś w stanie spełnić. Ale to wszystko zależy tylko od Ciebie. Więc nie bój się marzyć nawet o rzeczach, które teraz wydają się nie realne i nie trać żadnego ze swoich marzeń. Bo warto marzyć, ale trzeba również działać. 
------------
źródło: artelis.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń